Üniversite Hastaneleri Birliği Abant’ta bir araya geldi

Üniversite Hastaneleri Birliği Toplantısı, AİBÜ’nün Ev Sahipliğinde Yapıldı.   Üniversite Hastaneleri Birliği’nin 13. Toplantısı, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin (AİBÜ) ev sahipliğinde...

Üniversite Hastaneleri Birliği Abant’ta bir araya geldi

Üniversite Hastaneleri Birliği Toplantısı, AİBÜ’nün Ev Sahipliğinde Yapıldı.

 

Üniversite Hastaneleri Birliği’nin 13. Toplantısı, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin (AİBÜ) ev sahipliğinde Abant’ta gerçekleştirildi. Cumartesi günü Abant Büyük Oteli ve Kongre Merkezi’nde başlayan toplantıya, İstanbul Üniversitesi Rektörü ve Üniversite Hastaneleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yunus Söylet ile AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun’un yanı sıra Ege, Gaziantep, Samsun 19 Mayıs, Adnan Menderes, Eskişehir Osmangazi, Gaziosmanpaşa, Kocaeli, Medeniyet, Necmettin Erbakan, Namık Kemal, Pamukkale ve Yıldırım Beyazıt üniversitelerinin rektörleri ile çeşitli üniversitelerin rektör yardımcıları, dekan ve dekan yardımcıları, başhekim ve başhekim yardımcıları ile Üniversite Hastaneleri Birliği Yönetim Kurulu üyeleri katıldılar. Üniversite Hastaneleri Birliği Toplantısı, AİBÜ Türk Halk Oyunları ve Halk Müziği Topluluğu’nun (TÜHOM) gösterisi ile başladı. Gösterinin ardından TÜHOM öğretim görevlisi Sıdıka Kilitçi’ye AİBÜ İzzet Baysal Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hayrettin Öztürk tarafından çiçek verildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Başhekim Prof. Dr. Hayrettin Öztürk, 13. Üniversite Hastaneleri Birliği Toplantısı’na katılanları, doğal cennet köşesi Abant’ta ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirterek, toplantının verimli ve somut çözümler üretilmesi noktasında katkıları olmasını diledi. Toplantının açılış konuşmasını yapan AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, AİBÜ’nün 2010 yılından itibaren büyük bir gelişme kaydettiğini ifade ederek, “Üniversitemiz büyük hayırsever İzzet Baysal’ın katkılarıyla ülkemizin önemli eğitim kurumlarından biri haline gelmiştir.” dedi.AİBÜ Tıp Fakültesi bünyesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Prof. Dr. Coşkun, yıldan yıla hizmet verdikleri hasta sayısında büyük bir artış olduğuna işaret etti. Prof. Dr.  Coşkun, önümüzdeki aylar içerisinde İzzet Baysal Vakfı’nın katkılarıyla yapılan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’ni de hizmete açacaklarını vurgulayarak, “Türkiye’deki üniversite hastanelerinin üst düzey yöneticilerini ve meslektaşlarımızı burada ağırlıyor olmaktan büyük mutluluk duymaktayız. Kendilerine yeniden hoş geldiniz diyor toplantının verimli geçmesini diliyorum.” dedi.

 

“Bu toplantılarda sunulan akademik bildirilerin artması en büyük temennimiz”

  

İstanbul Üniversitesi Rektörü ve Üniversite Hastaneleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yunus Söylet de yaptığı konuşmada, doğa harikası bir ortamda çok sıcak bir şekilde ağırlandığını ifade ederek, “Üniversite hastaneleri olarak yaptığımız güç birliği ile kısa sürede büyük gelişmeler kaydettik. Bu toplantıda önemli konular ele alacağız, sunumlar dinleyeceğiz, sorunlar ve çözüm önerileri konusunda istişarelerde bulunacağız. Temsil ettiğimiz kurumlar açısından çok yararlı gördüğümüz bu toplantılarda sunulan akademik bildirilerin de artması en büyük temennimiz” diye konuştu. Konuşmasının sonunda, toplantıya katılan tüm konuklara teşekkür eden Prof. Dr. Söylet, toplantının verimli geçmesini diledi. Konuşmaların ardından, İstanbul Üniversitesi Rektörü ve Üniversite Hastaneleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yunus Söylet’e AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun,  üzerinde üniversitenin logosunun olduğu çini bir tabak hediye etti.

Açılış konuşmalarının ardından, başkanlığını AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun’un yaptığı ilk oturumda, Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü Döner Sermayeler Daire Başkanı İsmail Hakkı Yazıcı  “Üniversite Hastaneleri Döner Sermaye İşletmeleri; Mevzuat, Yapılanlar, Yapılması Planlananlar” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128