Üniversite hastanesi bölgenin En iyi hastanesi olacak

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, büyük hayırsever İzzet Baysal tarafından yaptırılan Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin...

Üniversite hastanesi bölgenin En iyi hastanesi olacak

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, büyük hayırsever İzzet Baysal tarafından yaptırılan Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin her branşta hizmet verebilir duruma geldiğini bildirerek, “Hastanemiz bölgede en iyi hastane olma yönünde ilerliyor.” dedi.

  

AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin her branşta hizmet verebilir duruma geldiğini vurguladı. Coşkun; “2013 yılı başında da Tüp Bebek Ünitesi, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Nöroloji Yoğun Bakım ve Genişletilmiş Çocuk Hastalıkları Yoğun Bakım Üniteleri açılacaktır.” dedi. Çocuk Hematolojisi ve Onkoloji Kliniği’nin de açılışı için hazırlıkların devam ettiğini belirten Prof. Dr. Coşkun, 2013 yılı başında açılması planlanan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nin tüm ihtiyaçlarının sağlanması için yapılan çalışmaların ise son aşamaya doğru ilerlediğini ifade etti.

 

“SGK kesintilerimiz şimdi yüzde 3’lerde…”

 

AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun 2010’da 182 bin olan hasta sayısının 2011’de 263 bine; 6 bin olan yatan hasta sayısının ise 17 bine çıktığına dikkati çekere bir yandan bu çalışmaları sürdürürken bir yandan da hastanenin kronikleşmiş sorunlarına el attıklarını vurguladı. Prof. Dr. Coşkun, “SGK kesintilerimiz görevi devraldığımız zaman ortalama yüzde 20’ler iken görevi devraldıktan sonra ortalama yüzde 3 düzeyinde seyretmiştir. Tıp Fakültesi hastanesine makine ve teçhizat alımı için 2001 yılında alınan 10 milyon 448 bin Avro ve 5 milyon 629 bin 360 dolar tutarındaki hazine garantili dış kredi, yönetimimiz döneminde tamamen kapatılmıştır.”diye konuştu.

 

“Hastanemiz daha da ileriye gidecek”

 

Prof. Dr. Coşkun, “Sonuç olarak tek amacımız hastanemizi daha ileriye taşımak ve büyük hayırsever İzzet Baysal’ın emanetine sahip çıkmaya devam etmektir. Gerek Rektörlüğümüz, gerek hastane başhekimliğimiz hastanemizin halkımıza daha fazla ve kaliteli hizmet sunması için elinden gelen tüm gayreti ve çabayı olanca gücüyle sergilemektedir. Hastanemiz çalışanları ile birlikte azimli ve özverili bir şekilde çalışmalarımıza ve Bolu halkımıza en iyi hizmeti vermeye devam edeceğimizi, hastanemizin hemen her alanda kaliteli hizmetler sunma konusunda gayretlerimizin devam ettiğini kamuoyu ile paylaşmak isteriz.” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128