Üniversite öğrencileri sokak hayvanları için kulübe yaptılar

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu öğrencileri Rekrasyon dersleri kapsamında yaptıkları sosyal projeyle sokak hayvanları için yaptıkları kulübeleri Bolu Belediyesine hibe ettiler.

Üniversite öğrencileri sokak hayvanları için kulübe yaptılar

Sokak hayvanları için harekete geçen BESYO öğrencileri Rekrasyon dersleri kapsamında sosyal bir proje geliştirerek yaptıkları 10 adet kulübeyi Bolu Belediyesine teslim ettiler. Bu kapsamda Bolu Belediyesi’nin ziyaret ederek kulübeleri teslim eden öğrenciler destekleri dolayısıyla Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a teşekkür ettiler.

Proje sahibi olan BESYO 2. Sınıf öğrencisi Tülay Demir; “ Bizler Yeşer Hocamızın dersi olan rekrasyon dersinde kulübe yapma projesi altında bir etkinlik düzenledik. Bu çalışma guruplara ayrıldık. Görevler üstlendik. Sponsor dahilinde bütçemizi oluşturduk. Biz sizden yerleştirme konusunda yardım istedik, fakat sizler 5 kulübenin yapımını üstlenerek bize yardımcı oldunuz. Bu nedenle size çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda hocamız Yeşer Eskicioğlu ve eşi Aytaç beye çok teşekkür ediyoruz. Nakliye ve araç konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadık. Tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnşallah hayırlı bir proje olur” diye konuştu.

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’da yaptığı konuşmada; “Bizim hayvan dediğimiz zaman sadece aklımıza köpekler geliyor. Ondan sonra kediler geliyor. Her türlü hayvanı kollayacak bir vakıfları olan bir medeniyetten geliyoruz. Bu konuda hayvan barınağımız var ama kedileri nasıl barındabiliriz. Bunları düşünmek zorundayız.  Bu bir bilinç işidir. Avrupa’da bu bilinç gelişmiş. Avrupa da ki insanlar hayvanlarla iç içe yaşadığı için her ailenin hayvanı var. Türkiye’de kısırlaştırma düzenli bir şekilde yürütülmediği için popülasyonu dengeleyemiyoruz” dedi.

Yapılan proje nedeniyle öğrencileri kutlayan Başkan Yılmaz; Sizler bizim geleceğimizsiniz. Duyarlılığınız nedeniyle teşekkür ediyorum. Sizden daha çok proje bekliyoruz.”şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2016, 16:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128