Üniversite Öğrencilerine İş Bulma Semineri

İŞKUR İl Müdürlüğü İş ve Meslek Danışmanları, AİBÜ öğrencilerine verdiği seminerde, kurum olarak öğrencilere sunulan imkanlardan bahsettiler.

Üniversite Öğrencilerine İş Bulma Semineri
Abant İzzet Baysal Üniversitesi Seben İzzet Baysal Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen seminerde, İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği programı öğrencilerine, Türkiye İş Kurumu’nun İşbaşı Eğitim programı hakkında bilgi verildi. Öğrenciler, İŞKUR’a kayıtlı firmalarda giderleri devlet tarafından karşılanmak üzere meslek tecrübesi edinebilecekler.

VERİMLİ OLURLARSA ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEKLER

İŞKUR İl Müdürlüğü İş ve Meslek Danışmanları Kubilay Yılmaz ve Alper Kaya tarafından öğrencilere, doğru ve etkili CV hazırlama ve iş bulabilme becerilerini geliştirmeye yönelik seminer verildi. Seminer kapsamında öğrencilere İŞKUR’un İşbaşı Eğitim programı hakkında da bilgi verildi. İŞKUR’a kayıtlı firmalarda 1 ila 6 ay arasında çalışacak öğrencilerin maaşları ve GSS primleri devlet tarafından karşılanacak. Staj olarak da değerlendirilecek çalışma sonunda mesleki tecrübe edinecek öğrenciler, verimli oldukları takdirde aynı firmada çalışmaya devam edebilecekler. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2015, 19:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124