Üniversite Rektör ve Yönetimini Alkışlıyoruz

Erhan BEYKOZ yazdı...

 Üniversite Rektör ve Yönetimini Alkışlıyoruz

Ülkeyi kuran siyasi partinin son yıllarda bulduğu en demokratik slogan olduğu ortadadır. Bundan böyle bende yapılan güzel işler, yapılan yanlışları bende zaman aralıklarıyla alkışlamak istiyorum!

İlk olarak Bolu’da son günlerin flaş kurumu olan üniversitemizi alkışlayarak başlamak istedim.

Ulusal basına üniversite Rektörümüz Hayri Coşkun ve Genel sekreter Erdal Bekiroğlu yer sofrasında yemek yerken düştü. ODTÜ’de, İTÜ’de, dünyanın sayılı üniversitelerinde üniversitemiz adına bilimsel bir alanında açıklama yaparken, bilgi paylaşırken görmek isterdik. Çok şey mi istedim ki?

Yapılan haberde, cemaat evinde yapılan bir toplantı da rektör ve genel sekreterin fotoğraflı görüntüsü yayınlandı. Sonrasında Rektör Coşkun “öğrenci konseyi ile birlikteydik, diye” açıklamasını okuduk, inandık!

Adama sormazlar mı, öğrenci konseyi seçimleri yapılıp sonuçlar ortadayken, müdahaleye karşı durup öğrencilere neden sahip çıkmadın, öteledin ve tanımazdan geldin de, şimdi “konsey” diye açıklıyorsun! Alkışlıyoruz…

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda kavgalarından bilime fırsat bulamayan üniversitemiz ilk 50 üniversite arasına girememiş! Dün kurulan Düzce Üniversitesi 41. sırada yer bulurken, bize yine öğretim üyeleri arasındaki unvan kadrosu kavgalarına devam çıktı, alkışlıyoruz. 

Göreve geldiğinin sonrası akademisyenler arasında yönetim ile tartışmalar başladı. Hakkı yenen, intikam malzemesi yapılan akademisyenlerin açıklamalarına şahit olduk. Ulusal televizyonlarda tartışmalar yapıldı, yanlışlar anlatıldı. Sonrasında bazılarına unvanları verilirken, hala alamayanlarla pazarlıklar yaptığı konuşulmakta, alkışlıyoruz!

İzzet Babamızın “en büyük eserim” dediği Tıp Fakültesindeki erozyon sürerken, boğazına kadar batan borçla birlikte küçük bir manevrayla devletin üstüne atarak aradan sıyrıldı, alkışlıyoruz.

Bilim adamı Mehmet Yazıcı konusunda yaklaşık bir yıldır soruşturma yaptığını açıklamışsın! Bilim insanı kolay yetişmiyor elbette. Sap ile samanı karıştırmamak gerektiğini hepimiz bilmeliyiz. Tarzın olmayan ve beklemediğimiz bu davranışından dolayı da alkışlıyoruz…

Sana oy vermedi diye, masrafları devlet kasasından çıka ve her sene yer değiştirdiğin yüksek okul öğrenci, öğretim üyelerine yaptığın eziyeti alkışlıyoruz.

18 Mart Çanakkale Üniversitesinden gelerek doktora yapmak isteyen, çelişkilerle dolu, denkliği olmadığı halde doktora yaptıran Fen Bilimleri Enstitü müdürünü anlamaya çalışıyorum. alkışlıyoruz.

Rektör, yardımcı ve genel sekreterden oluşan piramidin üniversitemizi ne hale getirdiği ortadadır. Kaşından, gözünden, verdiği oydan, attığı adımdan bedel ödettirilirken yönetmeye çalıştığınız eğitim olarak üniversite yerlerde sürünüyor. Hesap soran, bilgi istemeyen, dur diyen olmayanları da alkışlıyoruz…

Son yaşananlarla birlikte, yakında müfettişler ve soruşturmalar zincirinden geçecek olan üniversitemizin kaybolacak bir yılı içimizi acıtacak. Unutmamak gerekir ki, 3 birden büyük! Memleketini sevenler olarak yüksek sesle alkışı o zaman yapacağımızın bilinmesini isterim…

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2015, 19:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ebenin Hörekesi
Ebenin Hörekesi - 5 yıl Önce

şu eski fen bilimleri enstitüsü müdürünün neden adını yazmıyorsunuz? şu anda rektöre muhalif olduğu için mi?

Security 14
Security 14 - 5 yıl Önce

bu yönetimin daha çok icraatını alkışlayacaksınız.
i̇llegal araştırma görevlisi alımları, döner sermaye çiftliği, karşı görüşteki akademik insanlara ünvan baskısı, ötekileştirme, kampüs içindeki sosyal donatıları devşirme vs vs...
genel sekreter hazretlerinin icraatlarıda akıllara ziyan. yanında gezdirdiği bir kaç dalkavuk memur, şube müd vs insanlarla sevmedikleri yada kin duydukları memurlara karşı yürüttükleri mobbing ve baskılar. korku imparatorluğu üzerine kurdukları korkak taktikler ve kendi iç dünyasındaki zavallılıkları.
erhan bey daha çookkk alkışlayacaksınız elleriniz kanayana kadar...
gönül isterdiki bilimsel anlamda yapılan akademik işlere alkış tutalım..!

Hayırsız Hayri
Hayırsız Hayri - 5 yıl Önce

bunların hepsi kripto cemaatci, hep derin işleri ve derin bağlantıları var. en son alınan araştırma görevliside başka bir cemaatin adamı, şimdi sırada başka bir cemaat var. bir oy ver, eşini, kızını karını dayını yeğenini işe aldır. rektör hocam bu haram değilmi günah değil mi? yoksa kuran da sadece bizden olanlara musbet olanlara adaletli davranın mı yazıyor? devletin paralarını milletin paralarını nasıl böyle futursuzce peş keş çekiyorsunuz. alllah burnunuzdan fitil fitil çıkarsın, o rektrü destekleyen büroktatları da ona oy verenleri de

Amiiin !!!!
Amiiin !!!! - 5 yıl Önce

hayırsız hayri başlığıyla yazana: ağzına sağlık .. baştan sona amiiiin. her imza pazarlıkla ve şartlar koşularak ve kabull ettirilerek atılmıştır. fitil ftil gelsin burunlarından.. kork allahtan korkmayandan..

SIRADAKİ HABER

banner128