ÜNİVERSİTE VE SANAYİ “KEŞ” İÇİN BİR ARAYA GELİYOR

İlimizin gıda ve süt ürünleri alanında marka değerlerinden birisi olan keşin üretiminin yaygınlaştırılması amacıyla Abant İzzet Baysal Üniversitesi çatısı altında yürütülen çalışmalar, düzenlenecek bir toplantı ile sanayicilerle paylaşılacak.

ÜNİVERSİTE VE SANAYİ “KEŞ” İÇİN BİR ARAYA GELİYOR

Bolu’nun markalaşma potansiyeline sahip gıda ürünleri arasında yer alan ve uzun zamanlardan beri üretimi geleneksel olarak yapılmakta olan keşin üretiminin sanayi düzeyine taşınarak yaygınlaştırılması ve bu yolla ekonomiye girdi olarak kazandırılması amacıyla Abant İzzet Baysal Üniversitesi çatısı altında yürütülen doktora çalışmaları sonuçlandı.

AİBÜ öğretim üyeleri Yrd.Doç.Dr. Hülya Yaman ve Öğr.Gör. Ahmet Emirmustafaoğlu tarafından yürütülen doktora çalışmaları kapsamında, keşin iki farklı türü olan makarnalık ve kızartmalık keşin sanayide üretimini sağlamak için gereksinim duyulan üretim tekniği ve teknolojisi ile makine ve ekipman, Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve Bolu TSO işbirliğinde gerçekleştirilecek olan bir seminer ile sanayicilere tanıtılacak.

16 Şubat 2016 Salı günü saat 14.00’de AİBÜ Gölköy Kampüsü Mimarlık-Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenecek olan bilgilendirme seminerinin ardından AİBÜ Ar-Ge laboratuvarı gezilerek keş üretiminde kullanılan makine-ekipman hakkında katılımcılara bilgiler aktarılacak.

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’ndan yapılan açıklamada, söz konusu bilgilendirme ve tanıtım etkinliğine İlimizde gıda, süt ve süt ürünleri, makarna gibi üretim dallarında faaliyet gösteren işletmeler başta olmak üzere konuya ilgi duyan tüm sanayiciler ve üye kuruluşlar davet edildi. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2016, 19:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128