Üniversitedeki Kütük Ev’de kapatıldı

Fethullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) yönelik operasyonlar ülke genelinde olduğu gibi Bolu’da da tüm hızıyla devam ediyor. Son olarak FETÖ/PDY ile ilişkisi olduğu iddia edilen Abant İzzet Baysal Üniversitesinde bulunan bir restoranda kilit vuruldu.

Üniversitedeki Kütük Ev’de kapatıldı

Haber: SEMİH BAYKAL

FETÖ/PDY yönelik Bolu kamu kurum ve kuruluşlara yönelik operasyonlar tüm hızıyla devam ederken, ilimizde FETÖ/PDY yakınlığı olduğu iddia edilen kişilerin özel iş yerine de operasyonlar düzenlenmeye başladı. Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma kapsamında FETÖ/PDY’ye finansal destek sağladığı gerekçesiyle yürütülen bu operasyonlar kapsamında ilk olarak İsmail Çolak’a ait olan Bolu Dağındaki ünlü et lokantası 'İsmail’in Yeri' adlı iş yeri mühürlendi. İş yeri sahibi İsmail Çolak’ın ise  ­4- 5 ay önce yurt dışına gittiği ve geri dönmediği iddia edildiği ve hakkında yakalama kararı çıkartıldığı öğrenildi.

ÇOLAK’IN İKİNCİ İŞYERİ DE KAPATILDI

Yurt Dışına kaçtığı iddia edilen ve hakkında yakalama kararı çıkartılan İsmail Çolak’ın Abant İzzet Baysal Üniversitesinde bulunan Kütük Ev adlı iş yeri de FETÖ/PDY’ye yönelik düzenlenen operasyonlar çerçevesinde kapatıldı. İlk olarak Üniversite yetkilileri tarafından iş yerine giden yol dubalar ile kapatıldı. Daha sonra üniversite yönetimi tarafından işyerinin sözleşmesinin fesih edilmesi için ilgili kuruma resmi yazdığı öğrenildi. Milli Emlak Müdürlüğü'nden ihaleyle kiralanan yer için karar çıkması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2016, 12:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124