Üniversiteli öğrencilerin dikkatine

Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin yeni eğitim yılına başlamasıyla birlikte öğrencilerin ve vatandaşların Bolu Kart alma çilesi de başlamıştı. Bolu Belediyesi haberimiz üzerine harekete geçerek uzun kuyrukların önüne geçmek için büroların mesai bitiminden sonrada açık olacağını duyurdu.

Üniversiteli öğrencilerin dikkatine

Haber: Semih Baykal

Yeni eğitim Üniversitelerin açılmasıyla birlikte yurt kaydı, okul kaydı derken şimdi de otobüs kartlarının vizesi yenilemek ve yeni kart almak için telaşa düşen öğrenciler, Bolu Kart İşlem Merkezi’nin önünde uzun kuyruklar oluşturmuştu. Bizde gazete olarak bu konuyu haber yapmıştık. Bolu Belediyesi de haberimiz üzerine bu sorunu çözmek için harekete geçti. Belediye bu sorunu çözmek için resmi sitesinden açıklama yaptı. Belediye şu açıklamayı yaptı; “Bolu Belediyesi özel halk otobüslerinde kullanılmakta olan Bolu Kartlar Belediye Binası arkasında bulunan tüneldeki bürodan ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi aktivite merkezinde bulunan bürolardan alınabilmektedir. Mesai bitiminden sonrada başvuru yapan öğrencilerin kart alabilmeleri için bürolar açık tutulmaktadır” dedi.

BAŞVURU ESNASINDA GETİRİLECEK BELGELER;

1 adet vesikalık resim, yurtta kalanların yurtta kaldığına dair belge ya da yurt kimlik kartlarının güncel bandrole sahip olanları, konutta ikamet edenlerin ikametgâhlarının Bolu’da olduğuna dair belge getirmeleri gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2017, 13:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER