banner120

Unutuldu mu?

Bolu’da iki yıl önce güçlendirilme çalışması yapılan Cumhuriyet Ortaokulu’nun girişte sol ön cephesinde bulunan Atatürk rölyefi sökülmesinin ardından bir daha geriye takılmadı. Aradan iki yıl geçmesine rağmen Atatürk’ün rölyefinin yerine takılmaması kafalarda soru işareti bırakırken, unutmadan dolayı takılmadığı düşünülmeye başlandı.

 Unutuldu mu?

Haber: Kasım ŞAHİN

12 Kasım 1999 günü ilimizde meydana gelen deprem felaketi sonucunda 2 katlı 12 derslikli olan ilk bina büyük hasar görmüş ve yıkılmıştı. Yıkılan binanın yerine Almanya’nın Stuttgart eyaletinde çalışan hayırsever Türkler tarafından Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğinin de katkılarıyla 10 derslikli ahşap kalıcı okul, 2 derslikli işlik 6 ay gibi kısa bir sürede tamamlanmış, 2 Kasım 2000 tarihinden itibaren de okulu normal eğitim başlamıştı. İki yıl öncede okulda yapılan güçlendirme ve tadilat çalışmaları başlatılmış bu çalışmalar nedeniyle okulun girişte sol ön kısımda bulunan Atatürk röflesi sökülmüştü.

Ancak aradan iki yıl geçmesine rağmen Okulun giriş kısmında bulunan Atatürk röflesinin bir daha yerine takılmaması gözlerden kaçmadı. Unutulma nedeniyle Atatürk röflesinin takılmadığı tahmin edilirken, söküldükten sonra Atatürk röflesinin nereye konulduğu veya nerede muhafaza altında tutulduğu merak ediliyor.          

 

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2014, 19:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ekrem Kesmen
Ekrem Kesmen - 7 yıl Önce

unutulmadı.unutturmak istiyorlar.bu niyetteki kişilere neyzen tevfik'in bir dörtlüğünü iletmek istiyorum. i̇şgaldeki hali sakın unutma ! atatürk'e dil uzatma sebepsiz.. sen anandan yine çıkardın ama, baban kimdi bilemezdin şerefsiz!!

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124