Usta eller orman parkına renk kattı

I. Uluslararası Bolu Sanat Günleri kapsamında Atatürk Orman Parkı’nda gerçekleştirilen sempozyumda emeği geçen sanatçılara katılım belgeleri takdim edildi.   Kültür ve Turizm Bakanlığı,...

Usta eller orman parkına renk kattı

I. Uluslararası Bolu Sanat Günleri kapsamında Atatürk Orman Parkı’nda gerçekleştirilen sempozyumda emeği geçen sanatçılara katılım belgeleri takdim edildi.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Başbakanlık Tanıtma Fonu’nun desteklediği I. Uluslararası Bolu Sanat Günleri ‘Heykel Sempozyumu’ projesi Bolu Belediyesi ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü işbirliği ile 28 Eylül-7 Ekim 2012 tarihleri arasında Atatürk Orman Parkı’nda gerçekleştirilmişti. Sempozyumda emeği geçen sanatçılara katılım belgeleri dün takdim edildi. Atatürk Orman Parkın’da gerçekleşen programa Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Taşkesti Belediye Başkanı Tahsin Özcan, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Resul Eryiğit, İl Milli Eğitim Müdürü Recep Alpdoğan, AİBÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Gençer, AİBÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölüm Başkanı Yrd. Doçent Serkan Demir, heykel sanatçıları ve çok sayıda sanatsever katıldı. Programda ilk olarak Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve AİBÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Gençer ve AİBÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölüm Başkanı Yrd. Doçent Serkan Demir tarafından birer açılış konuşması yapıldı. Konuşmaların ardından sempozyum süresince Atatürk Orman Parkı’nda tuğla, metal ve ahşap malzemelerden heykeller üreten 2 yabancı (Güney Kore ve Malezya), 13 de yerli olmak üzere toplam 15 sanatçıya katılım belgeleri takdim edilerek heykellerin açılışı yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124