Uygur kardeşler Gerede’yi Fethetti

Gerede’de sezonun en çok konuşulan ve ülke çapında ilgi gören “ HASSTA ETME ADAMI” isimli tiyatro oyunu izleyenlerden tam not aldı. Tamamen komediye yönelik hazırlanan oyun izleyenleri kahkahaya boğdu.

Uygur kardeşler Gerede’yi Fethetti
 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Gerede Belediyesi- Gerede Meslek Yüksekokulu ve Gerede Kent Konseyi işbirliği ile Gerede Meslek Yüksekokulu Spor salonunda tiyatro gösterisi düzenlendi. Tiyatroya Geredeliler büyük ilgi gösterdi.Etkinliğe Gerede Kaymakamı Arslan Yurt, Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, Cumhuriyet Savcısı Uğur Ay, Gerede Meslek Yüksekokulu Müdürü Nurettin Akçakale, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kemal Atay, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Allar, Kent Konseyi Başkanı Yücel Yılmaz, İdari ve Mülki Daire Amirleri, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş ile Meslek Yüksekokulu öğrencileri katıldı.Televizyonların sevilen simalarından Süheyl ve Behzat Uygur kardeşlerin sergilediği Sezonun en çok konuşulan ve ülke çapında ilgi gören “ HASSTA ETME ADAMI” isimli tiyatro oyunu izleyenlerden tam not aldı. Tamamen komediye yönelik hazırlanan oyun izleyenleri kahkahaya boğdu. 

Altı skeçten oluşan oyun, sağlık meselelerini bir bütünlük içinde, hem doktor hem hasta perspektifinden anlatıyor.  Doktora şiddet, aile hekimliği, diyetisyenlik, tıp balosu, ambulans, doğumhane gibi başlıklar üzerinden sağlık sektörünü hicveden komedide, hem doktorların hem de hastaların durumları güldürüyor. Meslek Yüksek Okulu Spor salonunu dolduran tiyatro severler oyun boyunca kahkalara boğuldular. Seyirciler beğeniyle takip ettikleri oyunun sonunda sanatçıları ayakta alkışladılar. Tekrar Gerede’de olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Behzat Uygur, “Sanata ve sanatçıya büyük değer veren Gerede Belediyesi’nin bizleri Geredeliler ile buluşturmasından büyük mutluluk duyduk, çok büyük keyif aldık” dedi. Oyun sonunda Süheyl ve Behzat Uygur’u performanslarından dolayı tebrik eden Gerede Belediye Başkanı Ömer Baygın, “Türk tiyatrosunun duayenlerini Gerede’mizde ağırlamaktan ve Geredelilerle buluşturduğumuz için çok mutluyuz. Kendilerini izlerken hem çok güldük hem de düşündük” diye konuştu ve günün anısına Behzat Uygur ve Süheyl Uygur’a teşekkür plaketi takdim etti.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2013, 21:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER