Uyuşturucu tacirine 8 yıl ceza

Geçtiğimiz yıl yapılan operasyonda üzerlerinde uyuşturucu ile yakalanan 2 kişi ve evde yapılan aramalarda ele geçirilen maddelerle alakası olduğu tespit edilen 2 kişinin Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmasında karar verildi.

Uyuşturucu tacirine 8 yıl ceza

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin geçtiğimiz yıl aralık ayında yaptığı operasyonda üzerinde uyuşturucu ile yakalanan 2 kişiyi gözaltına almış, şahısların ev ve arabasında yapılan aramada çok sayıda farklı türlerde uyuşturucu madde ele geçirilmişti. Genişletilen soruşturmada ele geçirilen maddelerle bağlantılı olduğu tespit edilen 2 kişi de daha sonra gözaltına alınmış haklarında “Uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapmak ve sağlamak” suçlarından dava açılmıştı.

Dün Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde son kez hakim karşısına çıkan dört sanıktan tutuklu yargılanan F.G ile tutuksuz yargılanan B.G, İ.Ç ve S.D hakkında karar verildi.

Tutuklu yargılanan F.G. son savunmasını mahkeme heyetine yazılı sunmak istediğini belirterek olayları tüm gerçekliğiyle anlattığını söyledi. Tutuksuz yargılanan sanıklardan B.G. ise kendisinin sadece kullanıcı olduğunu kesinlikle ticaret yapmadığını söyleyerek beraatini talep ettiğini belirtti. Diğer sanıklar S.D ve İ.Ç ise önceki savunmalarını tekrar ettiler.

Mahkeme heyeti sanıklar haklarında kararlarını vererek tutuklu olan sanık F.G.’nin suçunu sabit bularak asgari hadden 8 yıl 4 ay hapis cezası verdi. Sanığın tutuklu bulunduğu süreyi göz önünde bulundurarak ve sanığın 4 çocuğu olduğu ve çocuklarının annesinin de cezaevine olmasından dolayı tahliyesine karar verdi. Diğer sanıklardan İ.Ç’nin ise Seben’de ki barakasında F.G. ile uyuşturucu imal ettiğinin suçu sabit olduğundan dolayı 10 ay hapis cezası vererek hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına, diğer iki sanık B.G ve S.D.’nin ise sadece kullanıcı olduğunun belirlenmesinden dolayı beraatlerine karar verdi.


Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2019, 23:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128