Uzunoğlu’nun Adı Verilsin!

ERHAN BEYKOZ'UN KALEMİNDEN...

Uzunoğlu’nun Adı Verilsin!

Dörtdivan ilçemiz, ne yatırımı, ne plan programı, ne gelişmesi, nede tarımıyla gündeme düştü. 5 yıl ilçemizi yöneten Sefer Akman’ın görev alanında yaptıkları ortadadır.  Tekrar aday olmayacağım dediği için, ilçede 7 adaylı bir yarış başladı. Adayların nasıl bir elemeden geçtikleri kimseyi ilgilendirmez ama sonuçta biri aday gösterildi!

İki dönem il genel meclisinde çalışan, konumu gereği ilçesini, ilini iyi tanıdığına inanılan Hasan Uzunoğlu’nu bu kutsal göreve layık görülerek aday yapıldı.

İl Genel Meclisinde olduğun dönemde ilçeye çivi çakmadı diyebilirim. 10 yılda Ulusu dereleri baraj marifetiyle Ankara’ya verildi, sesi çıkmadı. Hayvancılığın öne çıktığı dönemlerde kooperatif kurup, ilçeyi bir araya getirebilirdi ama işine gelmedi. Türkiye’nin en iyi patatesi hastalandı ve yaklaşık 10 yıl süren hastalıkta, kaderci oldu girişimde bulunmadığı gibi çiftçinin zararını karşılanmadı. Nüfus akıp giderken, yatırım yerine ilçede tek muhasebeci olmanın avantajıyla defter tutmanın hesaplarını, STK’larda at oynattı. Kısaca 10 yıl geldi geçti ama yinede halk Ak Parti adına oy verdi ve aday gösterilen başkan oldu.

Sayın Uzunoğlu seçimi kazanmakla işin bitmediği, asıl işin bundan sonra başlayacağı ve yapılması gereken çok iş olduğunu bilerek aday oldu. Aslına bakacak olursak, iki dönem il genel meclisinde görev yaptığı sürede, ilçesine, ilimize ne kattığını, hangi projesinin kabul gördüğünü, vatandaşların menfaatine hangi yatırımı getirdiği tartışılır! Hani ben bilmiyorum ama bilen varsa ve anlatırsa sevinirim.      

Tabiî ki siyaset kendi dengeleri içinde kendini besler ve kararını verir.

Başkan Uzunoğlu makama geçtikten sonra, her koltuğa oturan gibi! kendisine bir haller oldu. Gazetemize yaptığı açıklamalarda vizyonunu ortaya koyduğunda sevinmiştim. Perşembe günü ilçeye gittiğimde 7 ayda neler yapıldı diye sordum, bir şey yok dediler.

Meclis üyeleriyle görüştüm, “2014 bütçesinin Eski Başkan Sefer Akman zamanında yapıldığını ve yapacakları bir şey olmadığını” söylediler. Bunların hepsi kandırmacadan öte olmadığını biliyorum!                                

Yeniçağa Caddesinin adının önce Bolu Caddesine son olarak Yüksel Coşkunyürek Caddesine değiştirilmesini vatandaşlara sorduk. Ak Parti yöneticisinden, caddede yaşayan vatandaşlara kadar herkes rahatsız. Elbette ilimizde 2 dönem vekillik yapan Sayın Coşkunyürek çok hizmetler yaptı. Hatta zamanın en başarılı vekili diye de anıldı. Ama siz hiç yoktan ve il başkanı görevdeyken aklınıza gelip birde bire adını kimseye sormadan caddeye verirseniz, sonuçlarına katlanırsınız. Bunun adı işgüzarlık deseler de, bence adı daha farklı.

Konu öyle bir yere geldi ki, Başkan Coşunyürek bile verilen isimden rahatsız olarak adının kaldırılmasını istedi.

Başkan efendi hazretleri yurt dışında olduğundan şimdilik sadece tabela kaldırıldı. İsim değişikliği için ilk meclis toplantısında yeni bir karar alınmalı, aksi halde şimdiki haliyle devam edeceği de gerçektir.

Başkan Uzunoğlu, madem kafana göre böyle bir işi yapacak, birilerine yaranmak isteyeceksin! vatandaşlara sorup, kamu oyu araştırması yapıp meclise getirseydin, daha güzel olmaz mıydı?

Dörtdivan adı gündeme yatırımlarıyla, Kartalkaya’sı, yaylaları, tarım alanları, patatesi, turizmi ve göç alacak şekliyle gelse daha iyi olmaz mıydı? Bunları yapmayacaksın ama başka işlere kafan çalışacak. Hadi canım sende, demezler mi adama!

Benim önerim, ilk mecliste Sayın Coşkunyürek’in adını kaldıracaksanız, Caddenin adı Hasan Uzunoğlu Caddesi olsun. Bakalım vatandaşlar ne diyecek, hep beraber görelim.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2014, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124