Vali Baruş dereceye giren çocuklara ödüllerini verdi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 81 ilde düzenlenen "Anadolu Çocuklarının Gözüyle Çiçek ve Doğa" projesi kapsamında fotoğraf yarışması ile "Geleceğimizin Gözüyle Güvenilir Gıda" isimli resim yarışmasında dereceye girenlere ödülleri Bolu Valisi Aydın Baruş tarafından verildi.

Vali Baruş dereceye giren çocuklara ödüllerini verdi

HABER: Ceylan BEYKOZ

Valilik Abant Toplantı Salonunda düzenlenen ödül takdim törenine Bolu Valisi Aydın Baruş, Vali Yardımcısı Ünal Coşkun, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İsmail Taş,  dereceye giren öğrenciler, okul müdürleri ve öğrenci velileri katıldı.

Anadolu Çocuklarının Gözüyle Çiçek ve Doğa

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından çocuklarımıza doğa sevgisini ve çevre bilincini aşılamak, çiçeklerin kültür mirası olduğunu, onların biyolojik hayata değer kattığını öğretmek, tarımın insan yaşamındaki önemini küçük yaşlardan itibaren fark ettirebilmek, Türkiye’nin sahip olduğu bitkisel zenginliğinin yeni kuşaklarca benimsenmesini ve korunmasını sağlamak ve onların gözünden yaşadıkları doğayı, sevdikleri çiçekleri görebilmek amacıyla 81 İl’de “Anadolu Çocuklarının Gözüyle Çiçek ve Doğa”projesi kapsamında fotoğraf yarışması düzenlenmişti.Bu yarışmaya il birincisi olarak katılan ve yapılan genel değerlendirmede Türkiye 2'incisi olan Mudurnu Zafer Türk Ortaokulu öğrencisi Çetin Solun ödülünü Bolu Valisi Aydın Baruş'un elinden aldı. Yine bu yarışmadaki il birinciliği sayesinde daha önce dijital fotoğraf makinesini alan Çetin Solun, ülke çapında da dereceye girerek 1 adet tablet PC kazandı.

Geleceğimizin Gözüyle Güvenilir Gıda

Genç nesillerin resim üzerinden gıda güvenirliğine dair bilgi ve birikimlerini beklenti ve hayallerini yansıtabilecekleri bir paylaşım platformu oluşturmak ve kamuoyunda gıda güvenirliği ile ilgili dikkat çekmek amacıyla, 81 ilde yapılan resim yarışmaları sonuçlandı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR) işbirliği ile ilkokul 2. 3. ve 4. sınıf öğrencileri için düzenlenen "Geleceğimizin Gözüyle Güvenilir Gıda-Ulusal Çocuk Resim Yarışması"nda Bolu'da dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Yarışmada birinci olan Özel Gürtan İlköğretim Okulunda İdil Hırca, ikinci olan Özel Bilim Okulundan Fatma Ebrar Özay ve üçüncü olan Gazipaşa İlköğretim Okulundan Aylin Söbütay ödüllerini Bolu Valisi Aydın Baruş'tan aldı.

Ödül takdiminin ardından öğrencileri kutlayan Vali Baruş öğrencilere eğitim hayatlarında başarılar dilerken törende bulunan öğrencilerin ailelerini de tebrik etti.

Ödül töreninin sonunda hatıra fotoğrafı çektirildi.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2016, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER