Vali BARUŞ Göynük ilçesini ziyaret etti

Bolu Valisi Aydın Baruş bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Göynük ilçesine gitti. Sünnet Gölü, Çubuk Gölü ve İlçe Devlet Hastanesi’nde incelemelerde bulunan Vali Baruş, Şehit Ziya Sarpkaya'nın ailesi ve kabristanını da ziyaret etti.

Vali BARUŞ Göynük ilçesini ziyaret etti

Haber: Semih BAYKAL

Bolu Valisi Aydın Baruş'un Göynük ziyaretine Vali Yardımcısı Ayhan Kartlı ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Süleyman Kara ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü çalışanları katıldı. Vali Baruş'u Göynük'te bulunan Sünnet Gölü'nde Göynük Kaymakamı Ahmet Oğuz Aslan ile Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan karşıladı.

Vali Baruş inceleme gezisinde ilk olarak Sünnet Gölü'nün etrafını gezerek, burada yapılması planlanan yol çalışması ve çevre düzenlemeleri ile ilgili bilgiler aldı.

Vali Baruş beraberindekilerle birlikte daha sonra ise Çubuk Gölü'ne geçti. Burada da yetkililerden göl ve çevresi ile ilgili yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Baruş, yol ve çevre düzenlemeleri ile ilgili talimatlar verdi.

 

Vali Baruş inceleme gezisinin devamında ise Göynük Kaymakamlığı'na giderek burada Göynük Kaymakamı Oğuz Aslan’dan ilçenin genel durumu, yürütülen projeler ve çalışmalar hakkında brifing aldı.Vali Baruş Kaymakamlık ziyaretinin ardından Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan'ı makamında ziyaret ederek çalışmalar ile ilgili kısa bilgiler aldı.

HASTANE DE İNCELEMELERDE BULUNULDU

Vali Baruş'un ilçedeki bir sonraki durağı yapımı devam eden ve bitme aşamasında olan Göynük İlçe Devlet Hastanesi oldu. Yapımı tamamlandığında 25 yatak kapasiteli olacak olan ve geçici kabulü yapılan hastaneyi ziyaret eden Vali Baruş, burada da hastanenin son durumu ile ilgili yetkililerden bilgiler aldı ve hastaneyi gezdi.

ŞEHİT AİLESİ ZİYARET EDİLDİ

Vali Baruş Göynük ilçesi ziyaretinde 2015 yılında  Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde teröristlerin düzenlediği silahlı saldırıda şehit olan Ziya Sarpkaya'nın kabristanına giderek dua etti.

Vali Baruş kabristan ziyaretinin ardından Vali Yardımcısı Ayhan Kartlı, Göynük Kaymakamı Ahmet Oğuz Aslan,Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bestami Erkoç ile birlikte şehidin baba evine giderek şehidin babası Salim Sarpkaya ve annesi Neriman Sarpkaya ile sohbet etti. Aileye  her ihtiyaç ve dileklerinde yanlarında olduğunu ifade eden Vali Baruş, daha sonra ilçeden ayrıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2016, 17:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128