Vali BARUŞ Mengen İlçesini ziyaret etti

Bolu Valisi Aydın Baruş, bir dizi ziyaret ve incelemede bulunmak üzere Mengen ilçesine gitti. Kaymakamlık ve Belediyeyi ziyaret eden Vali Baruş, ilçede faaliyet gösteren bir rehabilitasyon merkezine de giderek öğrenciler ve öğretmenleri ile sohbet etti.

 Vali BARUŞ Mengen İlçesini ziyaret etti

İlçe ziyaretlerine devam eden Bolu Valisi Aydın Baruş,  bu kez de Bolu’nun aşçıları ile dünyaca ünlü ilçesi Mengen’e giderek ziyaret ve incelemelerde bulundu. Vali Baruş’un ilçe ziyaretinde İl Jandarma Komutanı Albay Türker Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sırrı Köstereli,  İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, İl Sağlık Müdürü Mahmut Arık ve Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İsmail Taş hazır bulundu.

Mengen ziyaretinde ilk olarak ilçe Kaymakamlığı'nı ziyaret eden Vali Baruş’u  Hükümet Konağı önünde  ilçe Kaymakamı Yavuz Akyol, Belediye Başkanı Turhan Bulut, daire müdürleri ve muhtarlar karşıladı. Vali Baruş Kaymakamlık ziyaretinde, ilçe Kaymakamı Yavuz Akyol’dan ilçenin genel durumu, yürütülen projeler ve ilçenin ekonomik yapısı hakkında kapsamlı brifing aldı. 

Vali Baruş ve beraberindekiler daha sonra  Mengen Belediyesi’ni ziyaret ettiler. Belediye  Başkanı  Turhan Bulut’tan belediye çalışmaları ile ilgili bilgiler  alan Vali Baruş daha sonra ise yine belediye binasında bulunan Özel Ilıca Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Burada kurum müdürü Şulenur Yıldırım’dan bilgiler alan Vali Baruş’a, rehabilitasyon merkezinde eğitim alan bir öğrenci Taş Bebek kursunda yapmış olduğu el emeği ürünü hediye etti. Vali Baruş, rehabilitasyon merkezi ziyaretinde ayrıca sınıfları da gezerek ders alan öğrenci ve öğretmenler ile de sohbet etti.

Vali Aydın Baruş belediye binasında bulunan Mengen Şoförler ve Otomobilciler Odası ile Mengen Esnaf ve Sanatkarlar Odasını da ziyaret etti.


Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2015, 18:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128