Vali BARUŞ okul ziyaretlerine devam ediyor

Bolu Valisi Aydın Baruş okul ziyaretlerine bu hafta Bolu İmam Hatip Ortaokulu, Canip Baysal İlk ve Ortaokulu ile Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile devam etti. Ziyaretlerde sınıfları gezen ve öğrencilerle bol bol sohbet eden Vali Baruş, öğrencilere hitaben "Sizlerin iyi yerlere geleceğinize inanıyorum. Bunu gözlerinizdeki ışıktan anlıyorum" dedi.

Vali BARUŞ okul ziyaretlerine devam ediyor

Bolu Valisi Aydın Baruş, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu ile birlikte okul ziyaretlerine devam ediyor. Vali Baruş bu hafta da Bolu İmam Hatip Ortaokulu, Canip Baysal İlk  ve Ortaokulu  ile Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne giderek öğrencilerle sohbet etti.

BOLU İMAM HATİP ORTAOKULU

Vali Baruş ilk ziyaretini Bolu İmam Hatip Ortaokulu’na gerçekleştirdi. Burada Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu ve Okul Müdürü Recep Hoşcan ile okulu ve sınıfları gezen Vali Baruş, öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilere ileride hangi mesleği seçeceksiniz, en çok sevdiğiniz ders hangisi gibi sorular yönelten Vali Baruş, okul hakkında da detaylı bilgiler aldıktan sonra okuldan ayrıldı

CANİP BAYSAL İLK VE ORTAOKULU

Vali Baruş daha sonra Canip Baysal İlk ve Ortaokulu'nu ziyaret etti. Burada da okulu ve sınıfları gezen Vali Baruş, öğrencilerle sohbet etti.  Öğrencilere çeşitli sorular soran Vali Baruş,  Canip Baysal İlkokulu Müdürü Dilek Özer ile  Canip Baysal Ortaokulu  Müdürü Necdet Tekemen’den de  okul hakkında bilgiler  aldı.

ZÜBEYDE HANIM MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

Vali Baruş daha sonra ise Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti. Burada Okul Müdürü Figen Varlık tarafından karşılanan Vali Baruş, okulun fiziki yapısı ve derslikleri hakkında bilgiler aldıktan sonra  sınıfları gezerek öğrencilerle bir araya geldi.

Vali Baruş okulda Gıda Teknolojisi Sınıfı, Gıda Teknolojisi Laboratuarı ve Grafik-Tasarım sınıflarını gezerek öğrencilerle uzun süre sohbet etti. Gıda teknolojisi bölümünü okuyan öğrencilerle olan sohbetinde insanlar için gıdanın ve gıdaların içeriğinin çok önemli olduğunu dile getiren Vali Baruş, "Güzel bir bölüm seçmişsiniz. İnşallah hepiniz başarılı olursunuz. Özellikle kız çocuklarımızın çalışma hayatına katılması ve saygın birer meslek sahibi olması çok önemli. Sizlere güveniyoruz. Allah çalışmalarınızda yardımcınız olsun" dedi.

"HAYATI BOŞ VERENLERDEN OLMAYIN"

Grafik- Tasarım bölümünde okuyan öğrencilerle de sohbet eden Vali Baruş, öğrencilerle tanıştığına çok memnun olduğunu dile getirerek, "İnşallah önümüzdeki günlerde yeni okulunuza geçeceksiniz. İnşallah hepiniz orada da çok başarılı olursunuz. Özellikle kız öğrenciler olarak sizlerin kendi ayaklarınızın üzerinde durabileceği bir mesleğe sahip olması çok önemli. Sizler hayatta başınız dik durursanız memleketimiz de daha iyi bir hale gelir. Lise bitince hayat yeniden başlıyor ve hayat boyunca öğrenmeye devam edeceksiniz. Disiplinli ve programlı çalışmayı kendinize görev edinin.  Ailenize ve ülkenize karşı sorumluluk sahibi olun, hayata boş verenlerden olmayın." şeklinde konuştu.

Vali Baruş ziyarette ayrıca okulun yurdunu da gezerek buradaki öğrencilerle de sohbet ettikten sonra okuldan ayrıldı. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2016, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128