Vali Baruş okullarda incelemelerde bulundu

Bolu Valisi Aydın Baruş, bu haftaki okul ziyaretleri kapsamında Emine-Mehmet Baysal Anadolu Lisesi ile Kültür İlkokulu ve Ortaokulu'nu ziyaret etti. Ziyaretlerde öğrencilerle sohbet eden ve onları kırmayarak hatıra fotoğrafları çektiren Vali Baruş, öğretmenlerle de bir araya gelerek geleceğin Türkiye'sinde en büyük görevin öğretmenlere düştüğünü kaydetti.

Vali Baruş okullarda incelemelerde bulundu
Her hafta Çarşamba günleri Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu ile birlikte okulları ziyaret eden Bolu Valisi Aydın Baruş'un bu haftaki ziyaretleri Emine-Mehmet Baysal Anadolu Lisesi ile Kültür İlkokulu ve Ortaokulu oldu. 

"KİŞİLİKLİ BİREYLER YETİŞTİRELİM"

Bolu Valisi Aydın Baruş ilk olarak Emine-Mehmet Baysal Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti. Buradaki ziyaretinde ilk olarak okul öğretmenleri ile bir araya gelen Vali Baruş, yapılan iş olarak en çok sevdiği mesleğin öğretmenlik olduğunu söyledi. "İnsanlarımızın, ülkemizin geleceği sizlere bağlı" diyerek öğretmenlere seslenen Vali Baruş, geleceğin Türkiye'sini öğretmenlerin şekillendireceğini ifade ederek, "Okulumuz yeni bir okul ve başarı seviyesi de giderek artmakta. Önümüzdeki yıllarda başarı seviyenizin daha da yükseklere çıkacağına inanıyorum. Başarının ilk ölçütü sınavlarda iyi sonuçlar almaktır. Ancak eğitimin bir de görünmeyen yönü var ki etkisi ileriki yıllarda ortaya çıkacak olan iyi, ahlaklı, kişilikli bireyler yetiştirmektir. Bu konudaki başarı göz önünde olmayan bir unsurdur ama ileriki yıllarda bu husus bizim işimizi iyi yapıp yapmadığımızın da bir kanıtı olacaktır. Sınavlarda başarılı öğrenciler yetiştirebiliriz ama kişilikli bireyler yetiştirmek de bir o kadar önemlidir. Hem öğrencilerimiz sınavlara iyi hazırlayalım hem de aile ortamı içinde iyi bir iletişimle kişilikli bireyler de yetiştirelim. Diğer taraftan destek kurslarındaki emeğinizi de biliyorum. Bu kurslar ile hem öğrencilerimiz güzel bir eğitim alacaklar hem de aileler maddi ve manevi yükten kurtulacaklar. Önümüzdeki yıllarda destek kurslarının meyvelerini alacağımıza inanıyorum. Sizlere başarılar diliyorum" şeklinde konuştu. 

SINIFLAR GEZİLDİ

Bolu Valisi Aydın Baruş daha sonra Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu ve Okul Müdürü Yusuf Şenufuk ile birlikte sınıfları gezdi. 11-D ve 12-F sınıflarını gezen Vali Baruş, öğrencilerle sohbet etti. Hangi üniversiteyi hedeflediklerini ve ileride hangi mesleği yapmak istediklerini öğrencilere teker teker soran Vali Baruş, ileride hangi mesleği seçerlerse seçsinler mutlu olacakları mesleği seçmelerine vurgu yaparak, öğrencilere sistemli bir şekilde çalışmaları temennisinde bulundu. Öğrencilere elerinde tüm imkanları olduğunu ve başarılı olmak için hiçbir engelleri olmadığına ifade eden Vali Baruş, "Sizlerin ileride iyi bir yerlere geleceğinize inanıyorum. Sınavlardaki dereceleriniz hayatınızın son noktası olmayacak ama gelecek hayatınızdaki statünüzü belirleyecek" ifadelerini kullandı. 

KÜLTÜR İLKOKULU VE ORTAOKULU

Bolu Valisi Aydın Baruş, okul ziyaretlerine Kültür İlkokulu ve Ortaokulu ile devam etti. Okulda Vali Baruş'u Okul Müdürü M. Cahit Görken karşılarken anasınıfı öğrencileri Selim Sağlam ve İnci Özpek Vali Baruş'a çiçek hediye ettiler. Vali Baruş burada bahçede Beden Eğitimi dersi yapan öğrencilerin de yanına giderek sohbet etti ve onlarla hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra okul öğretmenleri ile bir araya geldi. 

"İLERLEMEMİZDEKİ EN BÜYÜK PAY SAHİBİ SİZLERSİNİZ"

Geleceğin Türkiye'sini şekillendirecek öğretmenlerle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Baruş, buraya sohbet amaçlı kendileri ile tanışmak maksadıyla geldiğini aktardı. Okulları haftada bir kez düzenli olarak ziyaret etmeye çalıştığını söyleyen Vali Baruş, bunu eğitime verdiği önemin bir göstergesi olarak ve öğretmenlik mesleğini çok sevdiği için yaptığını aktardı. Buranın ikili öğretim veren tek okul olduğunu ama önümüzdeki yıl bu sorunun ortadan kalkacağını söyleyen Vali Baruş, "Sizlerin burada daha rahat çalışabilmesi, çocuklarımıza daha rahat eğitim verebilmeniz için elimizden gelen imkanları kullanıyoruz. Bu eğitim hamlemizde, Bolu'nun eğitim konusundaki ilerlemesinde en önemli pay sizlerin.  Güzel bir aile ortamında çocuklarımıza çok değerli katkılar sağlıyorsunuz. Okulumuz TEOG sınavlarında iyi okullara öğrenci gönderiyor ama bunu yeterli sayamayız. Buradaki esas amacımız yetiştirdiğimiz çocukların gelecekte toplumda herkesin gıpta ile bakacağı örnek göstereceği çocuklar olmasıdır. Yakaladıkları başarı seviyesi mutlulukları için onların hayatında önemli olacak ama esas unsur onların mutluluğunu belirleyecek olan, onlara verdiğiniz kişilik, karakter eğitimi olacaktır. TEOG sınavlarına yönelik vermiş olduğunuz destek kurslarındaki emekleriniz için de ayrıca teşekkür ediyorum. Yaptığınız fedakarlıkları biliyorum. Bizler her zaman sizlerin destekçisiyiz. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı. 

"BAŞARILI OLMAK İÇİN ÖNÜNÜZDE ENGEL YOK"

Vali Baruş ve beraberindekiler daha sonra sınıfları gezdiler. Okulun son sınıflarını gezen Vali Baruş, sohbet havasında geçen ziyarette TEOG puanlarını ve hangi liseyi hedeflediklerini öğrencilere sordu. Öğrencilere, "Başarılı olmak için önünüzde hiçbir engel yok" diyen Vali Baruş, iyi ve sistemli bir çalışma ile başarılı olabileceklerini öğrencilere iletti. Hiçbir öğrenci arasında fark olmadığını söyleyen ve başarılı olmak için en önemli konunun disiplinli çalışma, sosyal faaliyetler için vakit ayırma ve programlı çalışma olduğunu söyleyen Vali Baruş, Bu kapsamda destek kurslarına mutlaka devam edin. Bu günlerde sınavlarınıza iyi odaklanın, kurslara devam edin. Sizin için en önemli kıstaslardan biri de yanınızdaki arkadaşınızın başarısını ulaşmak olsun. Hep olumlu düşünün, sistemi çalışın başarı gelecektir. Allah sizlere zihin açıklığı versin" dedi. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2015, 17:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128