Vali BARUŞ şehit yakınları ve gaziler ile iftarda buluştu

Bolu Valisi Aydın Baruş, Şehit aileleri ve Gaziler ile iftar yemeğinde buluştu. İftar öncesinde eşi Nagihan Baruş ile birlikte bütün masaları dolaşan ve aileler ile sohbet eden Vali Baruş yaptığı konuşmada “Bizler sizlere her zaman yardımcı olmaya, sizlerle birlikte olmaya hazırız, bu bizim öncelikli görevimiz. Bu görevi inkar eden varsa zaten bu ülkede yaşama hakkı yoktur.” dedi.

Vali BARUŞ şehit yakınları ve gaziler ile iftarda buluştu

Haber: Semih BAYKAL

Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Merkez ve ilçelerden gelen Şehit aileleri ve Gaziler ile İzzet Baysal Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Otelinde iftar yemeğinde bir araya geldi. Katılımın oldukça yoğun olduğu iftar yemeğine Vali Baruş ve eşi Nagihan Baruş, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Hüseyin Aziz Çetinkaya, Belediye Başkan Vekili Ekrem Çetinkaya,  Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun,  Vali Yardımcıları Mustafa Kemal Keskin, Ahmet Şahin Özcan, Muammer Sönmez, Hakkı Loğoğlu, Ayhan Kartlı, Ünal Coşkun,  İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Türker Yıldız, İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bestami Erkoç, daire müdürleri ile Bolu Merkez ve ilçelerden gelen şehit aileleri, gaziler ve koruyucu aileler katıldı.

İftar öncesinde eşi Nagihan Baruş ile birlikte bütün masaları dolaşarak davetlilere hoş geldin diyen Vali Baruş  aileler ile de sohbet etti.

İl Müftülüğü’ne bağlı din görevlileri tarafından Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve ilahiler okunmasının ardından Akşam ezanının okunması ile birlikte  Bolu Valisi Aydın Baruş ve davetliler oruçlarını açtı.

"HER ZAMAN SİZİN EMRİNİZDE, SİZİN ARKANIZDA, SİZİN YANINIZDA OLDUĞUMUZU ÖZELLİKLE BELİRTİYORUM"

Açılan iftar ve yapılan duanın ardından şehit yakınları ve Gazilere seslenen Vali Baruş, onlara her zaman kapılarının ve gönüllerinin açık olduğunu ifade ederek, "Bu yüce makama erişmek sevdası içerisinde terörle mücadele ederek, vatanını savunmak isteyerek, milli birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen hainlere karşı mücadele ederken canını ortaya koymak ne büyük bir şereftir. Bu büyük şerefi yaşayan evlatlarımız en yüce makama erişti ve sizlerde bu toplumun şehit aileleri  olarak en yüce mertebesindesiniz. Biz sizin hakkını hiçbir zaman ödeyemeyiz. Her zaman sizin emrinizde, sizin arkanızda, sizin yanınızda olduğumuzu özellikle belirtiyorum. Taleplerinizde, isteklerinizde, sorunlarınızda kapımızı lütfen çalmadan açın. Bizler sizlere her zaman yardımcı olmaya, sizlerle birlikte olmaya hazırız, bu bizim öncelikli görevimiz. Bu görevi inkar eden varsa zaten bu ülkede yaşama hakkı yoktur. Onun için bundan emin olmanızı istiyoruz.

"SİZLERLE SOHBET ETME ŞEREFİNİ BİZLERE BAHŞEDİN"

Sevgili Gazilerimiz. Sizler de bu ülke için canınızı ortaya koyarken yaralandınız, acılar çektiniz ama bu millet sizin çektiğiniz acıları hiçbir zaman unutmayacaktır. Bunun karşılığını ödemek için daima sizlerle birlikte olacaktır. Ben size de şunu ifade etmek istiyorum, gazilerimiz olarak bizi nerede görürseniz görün, sokakta gördüğünüzde veya bir yerde gördüğünüzde lütfen hiç çekinmeden yanımıza gelin. Sizlerle sohbet etme şerefini bizlere bahşedin. Çünkü bizler sizlerle birlikte olmaktan her zaman onur ve gurur duyuyoruz. Bunu böyle bilmenizi istiyorum.

 

"ALLAH MİLLETİMİZİ BÖLDÜRTMESİN"

Ben tekrar bu iftar yemeği için uzaktan yakından gelerek bizleri onurlandırdığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Allah milletimizi böldürtmesin. Son 1 yılda 3 tane şehidimizi bu memleketin bütünlüğü uğruna toprağa verdik. Tabi öncesinde verdiğimiz şehitlerimiz de var. Son 1 yılda Ziya şehidimizi Göynük'ten, Yaşar şehidimizi Dörtdivan'dan, Yıldırım şehidimizi Kıbrıscık'tan ve son olarak da babası Bolu'da yaşayan Şerife kardeşimizi Mardin'de şehit verdik. Belki bu şehitler zinciri devam edecek ama bu ülke hiçbir zaman hainlere yar olmayacak.”  dedi.  

İftar sonrasında da davetlilerle sohbet eden Vali Baruş, kendisine iletilen talep ve  sıkıntıları da not aldı.

Düzenlenen iftar yemeğinin ardından çocuklar için Karagöz ve Hacivat oyunu sergilendi.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2016, 18:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128