Vali BARUŞ’tan GÜLCAN Ailesine destek

Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu’da kemik iliği hastalığı ile mücadele eden 3 yaşındaki Zeynep Gülcan'ı evinde ziyaret etti. Vali Baruş, "Tüm Bolulu kardeşlerimizi, vatandaşlarımızı ve tüm Türkiye'deki insanlarımızı hem Zeynep'e hem de bu durumda olan ilik nakli bekleyen hastalarımıza şifa vermek üzere donör olmaya davet ediyoruz " dedi.

Vali BARUŞ’tan GÜLCAN Ailesine destek

Vali Baruş'un ziyaretinde İl Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Arık ile Bolu Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. Metin Tahaoğlu da hazır bulundu.

Bolu Valisi Aydın Baruş, kemik iliği hastalığı ile mücadele eden 3 yaşındaki Zeynep'in babası Mustafa Gülcan ile annesi Nurcan Gülcan'dan sağlık durumu hakkında bilgiler aldı.

Ziyaret sonrasında açıklamalarda bulunan Bolu Valisi Aydın Baruş, "Bildiğiniz gibi kamuoyunda da uzun süredir yer alan  ve ciddi bir toplumsal duyarlılık oluşmasına  neden olan kızımız Zeynep Gülcan'ı bugün evinde, ailesinin yanında ziyaret ettik ve ailesi ile kızımıza moral vermeye çalıştık. Kızımızın tedavi süreci uzun ve zahmetli bir süreç ama sevindirici olan bu konudaki kamuoyu duyarlılığının artmış olmasıdır. Zeynep kızımıza donör olmak için yarışan binlerce insan var. Sosyal medyada da ciddi bir duyarlılık var. Yine Pazar günü ilimizde toplumsal duyarlılığı artırmak için bir kamu spotu çekilecek. Buna da tüm vatandaşlarımızın ilgisini bekliyoruz. Tüm Bolulu kardeşlerimizi, vatandaşlarımızı ve tüm Türkiye'deki insanlarımızı hem Zeynep'e hem de bu durumda olan ilik nakli bekleyen hastalarımıza şifa vermek üzere donör olmaya davet ediyoruz. Bu duyarlılığın oluşması çok önemli. Çünkü başkalarının sıkıntısı ile dertlenmeyen bir toplumda yaşamanın çok fazla anlamı yok.  Bugün başkasına yarın bize olabilir. Onun için  bu durumda olan ailelerimize destek olalım. Bağışımızı yapalım ve bu durumda olan kardeşlerimizin şifa bulmasına yardımcı olalım.  Allah Zeynep’in ve ailemizin yardımcısı olsun" ifadelerine yer verdi.

Vali Baruş'un ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Mustafa Gülcan, " Bir il büyüğümüz olarak Sayın Valimiz geldi. Kendilerinden Allah razı olsun. Vali Beyin gelmesi Zeynep açısından iyi bir girişim. Valimiz elinden ne gelirse yapacağını söyledi” HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2015, 18:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
ayşe yüzakı
ayşe yüzakı - 5 yıl Önce

sayın valim.merkez ünitemizde polklnikler açılsın lütfen yardım edin.ortopedi yok.göz yok.kulak yok.beyin cerrahi yok.cildiye yok.tek dahiliye.köroğlunda beş dahiliye,dört ortopedi,üç göz,üç kulak doktoru.odalardan hastaları zorla çıkartıp boş odaları hasta yok diye gösteriyorlar.yazık bize.biz diyalız hastalarının doktorunu ahmet edip doktorumuzu köroğluna aldılar.bize de özellere gidin diye baskı yapılmak isteniyor.biz burada kalmak istiyoruz.ne istersek tersini yapıyorlar.sesimizi duyun artık.

SIRADAKİ HABER

banner128