Vali BARUŞ'tan özel öğrencilere ziyaret

Bolu Valisi Aydın Baruş Özel Makbule Ölçen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret etti. Burada özel eğitim alan öğrenciler ile sohbet eden Vali Baruş, merkezin tüm birimlerini gezerek yetkililerden bilgiler aldı.

Vali BARUŞ'tan özel öğrencilere ziyaret

HABER: Aysun BEYKOZ

Bolu'da Dağkent mevkiinde 2003 yılında hizmete açılan ve mevcutta 98 özel eğitim öğrencisi ile eğitime devam eden Özel Makbule Ölçen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'ni Bolu Valisi Aydın Baruş ziyaret etti.

Vali Baruş'uZihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) BaşkanıZuriyeDoğanuz, Nurten Şenocak, Macide Aycan, Nihat Çalışkan ile Zehra Erhendekçi, Okul Müdürü Fatma Atalay ile Dağkent Spor Kulübü Başkanı Hikmet Manaz ve öğrenciler karşıladı.

Vali BaruşÖzel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ziyaretinde ilk olarak katıldıkları yarışmalarda dereceye giren ve madalyalar kazanan Dağkent Spor Kulübü öğrencileri ile sohbet etti ve başarılarının devamını beklediğini iletti.

Vakıf Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerinden rehabilitasyon merkezinde verilen eğitimler hakkında bilgiler alan Vali Baruş, merkezin eğitim ve aktivite salonlarını gezdi. Burada el işi eğitimleri, spor salonları, müzik odası, bireysel eğitim verilen sınıfları ve diğer bölümleri gezen Vali Baruş, öğrencilerin el işi derslerine de katılarak onlarla bir süre vakit geçirdi.

Ziyarette öğrencilerin el işi dersinde yaptıkları süs sabunu yapımını da izleyen Vali Baruş'a öğrenciler tarafından yapılan süs sabunları, yine öğrenciler tarafından hediye edildi.

Vali Baruş ziyarette ayrıca okulun şeref defterineRehabilitasyon Merkezi ile ilgili duygu ve düşüncelerini yazarak imzaladı. Vali Baruş şeref defterine yazdığı yazıda şu ifadelere yer verdi; " Makbule Ölçen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret ettim. Burada eğitim alan dünya güzeli çocuklarımızla birlikte hayatımın en güzel anlarını paylaştım. Toplum olarak en önemli sorumluluklarımızdan birisi olan, yeteneği sınırlı bireylere yardımcı olmak ve hayatı onlarla paylaşmanın mutluluğunu yaşamak gerekir. Bolu'daki engelli ve yeteneği sınırlı olan çocuklarımızın gelişimine ve topluma kazandırılmasına çok önemli katkılar sağlayan bu merkezde görev yapan, bu güzel çalışmaların yapılmasını sağlayan tüm görevlilere ve ZİÇEV'in değerli yönetici ve üyelerine teşekkür ediyorum. Bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum."

Vali Baruş, rehabilitasyon merkezinin bahçesini de gezdikten sonra öğrencilerle bir süre sohbet etti ve onlarla hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra okuldan ayrıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2016, 18:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128