Vali Baruş'tan Ramazan Ayında Ev Ziyaretleri

Birlik ve beraberliğin, yardımlaşmanın ve paylaşmanın en üst seviyeye çıktığı mübarek Ramazan Ayı'nda, Bolu Valisi Aydın Baruş yetim çocuklar ve ailelerini, yaşlıları, muhtaç durumdaki aileleri, gazileri ve şehit ailelerini evlerinde ziyaret ederek hem devletin onların yanlarında olduklarını gösteriyor hem de isteklerini ilk ağızdan dinleyerek eksikliklerinin giderilmesi noktasında ilgililere gerekli talimatları veriyor.

Vali Baruş'tan Ramazan Ayında Ev Ziyaretleri

HABER: SEMİH BAYKAL

Bolu Valisi Aydın Baruş, Ramazan ayı boyunca hafta sonları eşi Nagihan Baruş ile ,  hafta içinde de Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Arık, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Metin Tahaoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bestami Erkoç, İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Turgut Ergül ve Bolu Kızılay Şube Başkanı Dr. Abdullah Danışman ile birlikte yetim çocuklar ve ailelerini, yaşlıları, muhtaç durumdaki aileleri, gazileri ve şehit ailelerini evlerinde ziyaret ediyor. Vatandaşların isteklerini ilk ağızdan dinleyen Vali Baruş, eksikliklerin giderilmesi noktasında ilgililere gerekli talimatları veriyor.

Ziyaret edilen evlerde aile fertleri ile birebir sohbet eden Vali Baruş kendisinden bisiklet talep eden çocukların isteklerini de kırmayarak, bisikletlerin Bayram sonrası  verileceğini ifade etti.

Ramazan ayı boyunca 25 aileyi ziyaret eden   Bolu Valisi Aydın Baruş, "Gerçekten rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan Ramazan'da kardeşliğin, dostluğun, arkadaşlığın en güzelini yaşıyoruz ve bu kapsamda vatandaşlarımızla birlikte oluyoruz, özellikle mağdur vatandaşlarımızı ziyaret ediyoruz. Böyle mübarek günler ülkemizin ve bizlerin birliğine, beraberliğine, dayanışmasına vesile oluyor. Bu ziyaretlerimizde hem vatandaşlarımızın gönüllerini hoş etmeye, hem de acil ihtiyaçlarını tespit ederek gidermeye gayret ediyoruz.  Bazen gazilerimizin, bazen şehit ailelerimizin evinde iftarımızı açıyoruz. Mümkün olduğunca yoksul, yetim kardeşlerimize, yaşlılarımıza, muhtaç ailelere ziyaretler yapmaya, onların dertlerini paylaşmaya ve yardımcı olmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla Ramazan ayını mümkün olduğunca anlamına uygun olarak idrak etmeye çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2016, 17:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128