Vali BARUŞ'un “14 Mart Tıp Bayramı“ Mesajı

Hayatlarını hayat kurtarmaya adamış, gayeleri insanı yaşatmak olan tüm hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı kutluyorum.

Vali BARUŞ'un “14 Mart Tıp Bayramı“ Mesajı
Sağlık insanın sahip olduğu en büyük nimetlerdendir. Akıl, ruh ve beden sağlığı insan mutluluğunun temel kaynağıdır. Vatandaşlarımıza, güvenli, etkili, kaliteli ve zamanında sağlık hizmeti vermek Devletimizin en öncelikli görevlerindendir. Ülkemizin sağlık alanında yakaladığı uluslararası başarılar ve gerçekleştirdiği ilkler, bize bu alanda sürekli artan bir itibar kazandırmıştır.Bugün, insanımızın yaşam kalitesi ve insanımıza sunulan sağlık hizmeti kalitesi eskisiyle mukayese edilemeyecek düzeyde artmıştır.
 Tıp ve sağlık alanındaki başarı sadece bir mesleğin veya kurumun değil, bu alanda faaliyet gösteren bütün meslek grupları ve kurumların birlikte ve koordineli çalışmasıyla mümkün olabilmektedir. Türkiye tıp camiasının,sağlık alanında müşterek standartlara ulaşmaktaki çalışmaları takdire değerdir.
İlimiz sağlık alanında iyi bir konumdadır. 2015 yılında, TÜİK tarafından ülke genelinde yapılan araştırma kapsamında,bireylerin genel sağlık durumu, sağlık altyapısı ve imkanlarının yeterliliği, sağlık hizmetlerinden memnuniyet açısından yapılan değerlendirmede, yaşam kalitesi ile doğrudan ilgili olan sağlık boyutu endeksinde,Bolu Türkiye’nin ikinci ili olmuştur. Bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
Bu vesileyle, yılın her günü, günün her saati insan sağlığına hizmet eden, özveriyle çalışan, yurdumuzun her köşesinde insan sağlığına fedakarca hizmet eden hekimleri, hemşireleri, ebeleri, hastabakıcıları ve tüm sağlık çalışanlarını tebrik  ediyorum.HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2016, 18:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128