Vali Özçimen AZ TV'ye Röportaj verdi

Azerbaycan Devlet Televizyonu'nda yayınlanan Türk boylarının tarihi ve coğrafyasının anlatıldığı Turan Programı çekimleri için ilimize gelen AZ TV ekibi, Vali İbrahim Özçimen'i makamında ziyaret ederek röportaj yaptı

Vali Özçimen AZ TV'ye Röportaj verdi
 Azerbaycan Devlet Televizyonu'nda yayınlanan Türk boylarının tarihi ve coğrafyasının anlatıldığı Turan Programı çekimleri için ilimize gelen AZ TV ekibi,  Vali İbrahim Özçimen'i makamında ziyaret ederek röportaj yaptı.Turan Programının Yönetmeni Cemile Mehmetova, Sunucu Zeznişan Azayeva ve kameraman Babek İsmailov’u makamında kabul eden Vali Özçimen "Azerbaycan bizim için kardeş ülke. Sevinci ile sevinir, üzüntüsü ile üzülürüz. Televizyonunuz vasıtasıyla bütün Türk dünyasındaki kardeşlerimize Türkiye’nin en güzel kenti olan Bolu’dan sevgi ve selamlarımızı en kalbi duygularımla yolluyorum.  Sizleri ilimizde ağırlamaktan son derece mutluyum. İlimize hoş geldiniz" dedi.

Azerbaycan’dan gelerek Bolu ilinin tanıtımı için Merkez ve İlçelerde bir haftadır çekimler yapan ekibin son durağı Bolu Valiliği oldu. Vali Özçimen ile makamında röportaj yapan ekip, Valilik Binasını çok beğendiklerini ifade ederek, bina hakkında bilgiler aldılar. Vali Özçimen AZ TV’ye verdiği röportajda, Azerbaycan ile geçmişten günümüze kadar gelen güçlü tarihi milli bağların olduğunu ve "Bir millet iki devlet” sloganıyla nitelenen bir dostluğa sahip olunduğunu ifade ederek "Bizler aynı milletin temsilcileri olan iki devletiz, yüzyıllardır bağlarını kopartmamış olan bizler aynı dili konuşan, ortak kültüre sahip olan toplumlarız. Hep beraber sevinir, hep beraber üzülürüz. Bu geçmişten beri böyleydi ve gelecekte de bu şekilde olacak” şeklinde konuştu. “Biz hepimiz kardeşiz. Bütün Azerbaycanlı kardeşlerimizi Bolu'ya davet ediyorum” diyen Vali Özçimen, “Dostlarımızı, kardeşlerimizi Bolu'da ağırlamaktan kıvanç duyarız. Artık biliniz ki Bolu’da açık bir kapınız var. Bolu yalnızca Bolu’da yaşayanların değil, tüm Azeri kardeşlerimizin de evidir” dedi. Bolu’nun turizmde gelişmeye ve dünyaya açılmaya çalıştığını kaydeden Vali Özçimen, Bolu’nun doğal, tarihi ve turistik güzelliklerini anlatarak “Biz turizmde yalnızca Türkiye çapında değil, tüm dünyaya açılmaya çalışan bir iliz. Bu bağlamda ilimizin tanıtımı son derece önemli. Azeri kardeşlerimiz geldiklerinde Bolu’da emin olsunlar ki güzel vakit geçireceklerdir. Azerbaycan Televizyonu'na da İlimizin tanıtımına katkılarından dolayı teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2013, 20:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124