VALİ YALANLADI; İSİMLER GERÇEK DEĞİL

Geçtiğimiz gün Paşaköy mahallesinde bir apartmanın 5.katında bulunan daireye Polis Özel Harekat timlerinin yaptığı operasyonda öldürülenlerin kimlik tespitleri yapıldığı haberleri gerçeği yansıtmıyor.

 VALİ YALANLADI; İSİMLER GERÇEK DEĞİL

HABER: FARUK ÇİDEM - KASIM ŞAHİN

Geçtiğimiz gün Paşaköy Mahallesi Berberler sokakta bulunan bir apartmana düzenlenen operasyona 2 PKK’lı çıkan çatışmada öldürülmüştü. Bugün bazı internet sitelerinde öldürülenlerin kimliklerinin tespit edildiği ve birisinin isminin Serdar K. Olduğu öne sürüldü.

İnternet sitelerinde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını ve asparagas olduğunu ifade eden Bolu Valisi Aydın Baruş; “şahısların üzerlerinden çıkan kimlikler sahte olduğu için hala cesetler üzerinde DNA çalışması yürütülüyor. Şu an Bolu’da bazı internet sitelerinde şahısların kimliklerinin belli olduğuna yönelik çıkan haberler gerçeği yansıtmıyor” dedi.

SORGULAR SÜRÜYOR

Operasyonun olduğu gün öldürülen kişilere yardım ettikleri gerekçesiyle gözaltına alınan G.Ö. ve M.E.’nin sorgularının Bolu İl Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildiği öğrendildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2016, 17:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128