Vali Yardımcısı, Belediye Başkanı ve Emniyet Müdürü bildiri dağıttı...

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ile Bolu Belediyesi tarafından, “Bisiklet yolundan yayaların yürümemesi” için proje geliştirildi. Proje kapsamında Türkçe ve Arapça bildiriler Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Keskin, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya ve daire müdürleri tarafından Bolu halkına ilimizde yaşayan mültecilere dağıtıldı. Mavi bisiklet yolundan yürüyen vatandaşlar ise tek tek uyarıldılar.

 Vali Yardımcısı, Belediye Başkanı ve Emniyet Müdürü bildiri dağıttı...

Haber: Kasım ŞAHİN

İzzet Balsal Caddesi üzerindeki bisiklet yolunda yürüyen yayaların bisiklet yolunda yürümemeleri ve bisiklet yolunu kullanmayan bisikletçilerin ise bisiklet yolunu kullanmaları konusunda uyarıcı bilgiler verildi.

Bolu Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Devir Bisiklet Devri’ projesi kapsamında Bolu Belediyesi önünden başlayarak İzzet Baysal Caddesi üzerinden Valiliğe kadar uzanan mavi bisiklet yolunda vatandaşların yürümemesi gerektiği konusunda bilgilendirme broşürleri dağıtıldı. 

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından vatandaşa dağıtılan broşürlerde yayaların bisiklet yolundan yürümemeleri, sadece bisiklet kullananların bu yoldan gitmeleri istendi. Broşürler ayrıca Bolu’da yaşayan mülteciler de göz önüne alınarak ayrıca Arapça olarak da basıldı.

Hükümet Meydanında düzenlenen programa Bolu Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Keskin, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Hakan Korkusuz, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personeli katıldı.

 

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Hakan Korkusuz mavi bisiklet yoluna halkın duyarlılığını arttırmak istediklerini söyledi. Korkusuz “Bu yolun yayalar tarafından kullanılmaması için broşür dağıtıldı. Hatta ilimizde yaşayan Arap kökenli vatandaşlarımız için de Arapça broşürler bastırdık. Bir yıl boyunca bu caddede broşürlerin dağıtımını sağlayacağız” dedi.

 

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, bisiklet yolunu sadece bisikletlilerin kullanması gerekirken araçların da yayaların da bu yolu kullandıklarını belirterek “İnsanlarımızın eğitilmesi gerekiyor. Bu konuda bu bir duyarlılık çalışmasıdır. İnşallah bu hem renk hem de bu çalışmalarla insanlarımızın bisiklet yolu sadece bisikletçilerin kullanması gerektiğini öğretebiliriz. Bisikletçilerimizi çoğaltabiliriz. Böylelikle sağlıklı bir yaşam sürecek alt yapıyı şehirde kurabiliriz diye düşünüyoruz. Bu konuda tabi emeği geçenleri kutladığım gibi asıl bize destek verecek olan basın yayın organları. Halkın bilinçlenmesinde vereceğiniz desteklerden dolayı size de teşekkür ediyoruz. İnşallah şehirde bisikletiyle aracıyla yayasıyla rahat yaşayabilecek bir ortam oluşturabiliriz. Önce yaya diye olan çalışmada da bayağı ilgi çekti. Birinci öncelik yayaya ait. İkinci öncelik bisiklete ait. Ondan sonraki diğerlerine ait öncelikler geliyor. Türkiye’de ise birinci öncelik en büyük araca ait oluyor. En zayıfın birinci öncelik olduğu inşallah medeni bir yapıya hep beraber kavuşacağız diyorum. Bu çalışmalar birlikte yürüttüğümüz çalışmalardır. Şu an evvelden bu işleri sadece belediye yapardı veya sade emniyet yapardı. Şu anda başta sayın valimiz olmak şartıyla emniyet müdürlüğümüz yetkilileri ve belediye yetkilileri ve bir de basın ordumuzla beraber böyle bir çalışmaya birlikte hareket ettiğimiz için çok mutluyum. İnşallah bir an önce de insanlarımızın bu duyarlılığının gerçekleşmesini hep beraber sağlarız diyorum” dedi.

 

Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Keskin ise yaptığı konuşmasında, “Bolu’nun en güzel caddelerinden olan İzzet Baysal Caddesi yapılan düzenlemelerle Kent Meydanı çok güzel bir konuma getirildi. Burada amaç vatandaşımızın huzurlu, güvenli, rahat bir şekilde alışverişini, gezintisini yapması ve bu zevki en güzel şekilde tatması arzu edilmektedir. Belediye Başkanımız bisiklet yolu ile özellikle bisikleti teşvik etmek amacıyla bu projeyi başlatmış. Medeni şehirlerde bu konuya çok önem veriliyor. Bisiklet yoluyla vatandaşlarımızın özellikle bisiklet yolu dışında gezmesi ve bisiklet kullananların da bu bisiklet yolunu kullanması arzu ediliyor. Özellikle motorlu bisikletlerin bu yolu süratli bir şekilde kullanmaması da isteniyor. Çünkü vatandaşlarımız açısından tehlike arz ediyor. Ani bir dalgınlıkla hızlı bir şekilde bu yola geçtiğinde tehlike arz ediyor. Bu bakımdan özellikle bisikletlilerin süratli olmadan bu yolu kullanmalarını arzu ediyoruz. Vatandaşlarımızın da özellikle bu bisiklet yolunun dışından seyretmelerini, gezinti yapmalarını arzu etmekteyiz. Bilindiği gibi Sayın Valimizin talimatları doğrultusunda “Yaya Önceliği ve Güvenliği” projesi başlatılmıştı ve bu konuda vatandaşlarımızdan çok olumlu tepkiler ve iyi karşılıklar geldi. İzlediğimiz kadarı ile gerek sürücülerimiz gerek vatandaşlarımız bu projeden çok mutlular. Buradaki başarıda ilgili kurumların çaba ve çalışmalarının yanında basının da çok önemli bir katkısı oldu. Yine basın mensuplarımızın bu bisiklet yolu projesine de gerekli duyarlılığı göstererek vatandaşlarımızın özellikle bisiklet sürücülerimizin bu yolda sürmelerini sağlanması konusunda desteklerinizi arzu ediyoruz. 2 yıldır Bolu’da görev yapmaktayım. İlk geldiğimde Belediyemizin çok güzel bir bisiklet yolu projesi vardı. İl Trafik Komisyonu’ndan geçirdik. Buranın dışında ayrıca şehir anayollarında bisikletlerin kullanılacağı alanlar proje olarak geçti. Gönlümüz o projenin bir an önce Belediyemiz tarafından sonuçlandırılarak vatandaşlarımızın işlerine gelişlerinde ve gidişlerinde araç kullanmadan bisikletleri ile gelip gitmeleri dolayısıyla hem spor yapmaları, hem daha sağlıklı olmaları, hem de bu bisiklet kullanmanın zevkini en güzel şekilde tatmalarını arzu ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle bu konuda hizmet eden görev alan tüm arkadaşları huzurunuzda tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

 

Konuşmaların ardından Bolu Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Keskin, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve beraberindekiler tarafından bisiklet yolunda yürüyen yayalar uyarılarak broşürlerin dağıtımı yapıldı. 

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2014, 00:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128