VALİ ZAHTEROĞULLARI MENGEN’DE İNCELEMELERDE BULUNDU

Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Mengen İlçesine gitti. Program çerçevesinde Mengen Kaymakamlığını, Mengen Devlet Hastanesini, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu ziyaret ederek incelemelerde bulunan Vali Zahteroğulları 'Akademisyen Şeflerden Tadımlık Kurslar' projesi hakkında öğretim görevlilerinden bilgiler aldı.

 VALİ ZAHTEROĞULLARI  MENGEN’DE İNCELEMELERDE BULUNDU

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Mengen İlçesine giden Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları Mengen de ilk ziyaretini Abant İzzet Baysal Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’na yaptı.

Yüksek Okulundaki programa Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları ve eşi Mahire Zahteroğulları’nın yanı sıra Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Mengen Kaymakamı Yavuz Akyol, Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut ve öğretim görevlileri katıldı.

Mengen Meslek Yüksek Okulu hakkında Rektör Prof.Dr.Hayri Coşkun’dan bilgiler alan Vali Ahmet Zahteroğulları ziyaret esnasında Yüksek Okulun mutfağında da incelemelerde bulundu.

'Akademisyen Şeflerden Tadımlık Kurslar' projesi kapsamında kurs veren  öğretim görevlileri Fuat Bayram, Zuhal Özdemir ve Ali Kemal Kemer konuklarına okulun uygulama mutfağında kuzu tandır, baklava ve salatanın nasıl yapılacağını gösterdiler. Tezgahın başında toplanan Vali Ahmet Zahteroğulları ve eşi Mahire Zahteroğulları ile Kaymakam ve belediye başkanları akademisyen aşçıları dikkatle izlerken, püf noktaları hakkında da sorular yönelttiler

Düzenlenen etkinlik sonrası kursa katılanlara katılım belgeleri verildi. Vali Ahmet Zahteroğulları da projeyi hazırlayan ve kursları veren akademisyen aşçılara teşekkür etti.  

Vali Zahteroğulları ve beraberindekiler daha sonra ise Mengen Devlet Hastanesi’ne gittiler. Burada Vali Zahteroğulları, Başhekim Dr. Ebru Öztürk ile hastane hakkında görüşme yaptıktan sonra hastalara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Vali Ahmet Zahteroğulları’nın Mengen’deki son durağı ise Mengen Kaymakamlığı oldu. Kaymakamlık çalışanları tarafından karşılanan Vali Zahteroğulları, buradaki ziyaretinde ise Kaymakam Yavuz Akyol’dan ilçedeki çalışmalar ile ilgili kısa bir brifing aldı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 11:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER