VALİ ZAHTEROĞULLARI: “SİZLERDEN YENİ PROJELER İSTİYORUM”

Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne giderek, incelemelerde bulundu, yapılan çalışmalar ile ilgili detaylı bilgiler aldı. Vali Zahteroğulları kurum çalışanlarına hitaben yaptığı konuşmasında “Sizlerden devamlı sonuca varan araştırmalar, iş bitirici çalışmalar yapmanızı bekliyorum” dedi.

 VALİ ZAHTEROĞULLARI: “SİZLERDEN YENİ PROJELER İSTİYORUM”

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Vali Yardımcısı Ayhan Kartlı ile birlikte giden Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları’nı İl Kültür ve Turizm Müdürü Hasan Kaplan, Müdür Yardımcısı Fazıl Karaduman ve şube müdürleri karşıladı.

Vali Zahteroğulları İl Kültür ve Turizm Müdürü Hasan Kaplan ve kurum çalışanlarından detaylı bilgiler aldı.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Hasan Kaplan, Vali Zahteroğulları’na verdiği brifingde, idari yapı, çalışan durumu, faaliyet alanları, Bolu’nun turizmi ve yapılan çalışmalar ile ilgili detaylı bilgiler aktardı.

Bolu’nun turizmin her alanlarında mevcut durumdan daha da gelişmesi gerektiğinin altını çizen Vali Zahteroğulları yaptığı konuşmasında, “Sizlerden devamlı sonuca varan araştırmalar ve iş bitirici çalışmalar yapmanızı bekliyorum” ifadelerine yer vererek Bolu’ya Turizm Yatırım Danışma Ofisi’nin kurulması talimatını verdi.

Bolu turizminin gelişmesi için yapılan çalışmaları yeterli görmediğini ifade eden Vali Zahteroğulları “Herkes sorumluluğunun bilincinde olacak, görevini en iyi şekilde yapmak için çalışacak, kendini yetiştirecek, ilimize turizmci yatırımcıların gelmesi için gayret gösterecek, yatırımcıları her konuda bilgilendirebilecek donanıma sahip olacak. Sizlerden bir dahaki gelişimde yeni projeler istiyorum. Ülkemizdeki ve dünyadaki turizm ile ilgili yenilikleri araştırın” dedi. Vali Zahteroğulları ayrıca İlimize gelen turistlere yardımcı olmak, onları bilgilendirmek ve rehberlik hizmeti verebilmek için şehrin ulaşılabilir bir yerine Turizm Danışma Bürosu açılması için kurum yetkililerinden gerekli çalışmaların yapılmasını istedi.  

Ziyarette ayrıca Halk Kütüphanesi’nde incelemelerde bulunan Vali Zahteroğulları, kütüphaneye gelenlerle sohbet etti ve kütüphanenin fiziki yapısı hakkında bilgiler aldı.

Kütüphanede yaptığı inceleme sonrası Vali Zahteroğulları çocukların ve gençlerin kütüphanelerden daha fazla yararlanmaları ve ziyaret etmeleri için İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte çalışma yapılması talimatını verdi. 

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2014, 20:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128