Vali’den Zafer Bayramı mesajı

Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, 30 Ağustos Zafer Bayramının 92. Yıldönümü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı. Zahteroğulları mesajında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde gerçekleştirilen 30 Ağustos Zafer Bayramının 92. Yıldönümünü büyük bir heyecan ve gururla kutluyoruz” diye konuştu.

Vali’den Zafer Bayramı mesajı
Vali Zahteroğulları mesajının devamında; “Türk Ulusu 30 Ağustos Zaferiyle varlığına ve bölünmez bütünlüğüne göz dikenlere karşı tarih boyunca büyük mücadeleler vererek, en ağır darbeyi indirmiş, yaptığı örnek savaşımla başka uluslara da yol göstermiş, milletiyle birlik ve dayanışma anlayışıyla dünyada saygınlık kazanmıştır. Şanlı Türk Tarihinin emsalsiz zaferlerinden birisi olan ve Türk milletinin kaderini değiştiren 30 Ağustos Zaferi Türk’ün asla yenilmeyeceğini göstermiş, Yüce Atatürk’ün bağımsızlık hareketini başarıya ulaştırmış, demokratik ve çağdaş Cumhuriyet’in kurulmasının yolunu açmıştır.

Zahteroğulları mesajını şu sözleriyle tamamladı; “Bugün millet olarak en önemli görevimiz, üstün bir azim ve gayretle Türkiye’yi daha ileriye götürmek, ülkemizin dünyanın en güçlü demokratik ülkeleri arasında yer almasını sağlamaktır. Bu düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramının 92. Yılını en içten duygularla kutluyor; İstiklal Mücadelesinin Önderi, Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2014, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128