VALİLİK ÖNÜNE ÇEKİLEN AMBULANS PANİK YARATTI

Bolu Valilik binasının ön kısmandaki dönel kavşakta saatlerce bekleyen Sağlık Bakanlığına ait 112 Acil Servis ambulansı polisi alarma geçirdi. Bomba yükle olduğu sanılan 67 plakalı ambulans içersinde yapılan arama sonrası hem polisler hem de vatandaşlar rahat bir nefes aldı.

VALİLİK ÖNÜNE ÇEKİLEN AMBULANS PANİK YARATTI

Haber: Kasım ŞAHİN – Faruk ÇİDEM

Bolu Valilik binasını ön kısmındaki dönele kavşağa sabah saatlerinde çekilen 67 plakalı bir 112 Acil Servis ambulansı bir anda panik havası yarattı. Olay yerine gelen trafik ekipleri dakikalarca ambulansın çevresinde dolaşarak dış arama gerçekleştirdi.

GERÇEK ORTAYA ÇIKTI

Olay kısa bir süre sonra aydınlatıldı. Trafik ekiplerinin ambulans çevresinde dolaşıp arama yaptığını gören sağlık çalışanları hemen ambulansın yanına gelerek durumu polise anlattılar. Ambulans sürücüsü, önce yanlış bir anlaşılmadan dolayı çok üzüntü duyduklarını belirterek, “Zonguldak ilinden Bolu’ya getirdik. Ben ve ekip arkadaşlarım çok yorgun olduğumuz için hemen yola çıkmayarak bir cafede kahvaltı yaptık ve kısa sürelide olsa uyuma ihtiyacı duyduk. Valilik binasını bile fark etmedik” dedi.

Olayın aydınlanmasının ardından ambulansın arka kapıları açılıp kontrol yapıldıktan sonra Sağlık bakanlığın ait 112 Acil Servis Ambulansının Zonguldak iline hareket etmesiyle birlikte koruk dolu anlarda son buldu.   

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2016, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128