Vali’nin eski korumasına tacizden hapis cezası

Bolu Valisi Aydın Baruş’un yanına koruma olarak görevlendirilen M.A.Y.’nin tacizci olduğu kesinleşti. Tacizci koruma polisine 3 yıl 9 ay hapis cezası verildi.

Vali’nin eski korumasına tacizden hapis cezası

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu Valiliği'nde valilik koruma polisi olarak görev yapan polis memuru M.A.Y., iddiaya göre 2 yıldır birlikte olduğu A.T.’nin kızı S.G.’ye, gece odasına girip uyurken cinsel istismarda bulundu. Lise öğrencisi S.G., üzülmemesi için annesine olanları anlatmadı. S.G., bir süre sonra ise durumu okuldaki rehber öğretmenine anlattı.

Öğretmeni ve okul yönetiminin yönlendirmesiyle daha sonra annesine de olayı anlatan S.G., Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. S.G., M.A.Y.’nin odasına gelip yanına uzanarak vücuduna dokunduğunu, bunu hissettiğinde hemen kalkıp odayı terk ettiğini ileri sürdü. S.G., M.A.Y.’nin kendisine attığı, "Yaptığım bir eşeklikti. Bir daha sana el sürmeyeceğim. Annene bu durumu söyleme" mesajını da delil olarak sundu.

Olayın ortaya çıkması üzerine 6-7 ay yaptığı ’Vali koruması’ görevinden alınıp Seben İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ataması yapılan polis M.A.Y. hakkında, Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. ’Sarkıntılık suretiyle çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 8 yıla kadar hapis cezası istemiyle tutuksuz yargılanan polis M.A.Y., karar duruşmasına katılmadı. Mahkeme heyeti, suçu işlediği kanaatine vardığı sanığa iyi hal indirimi uygulayarak 3 yıl 9 ay hapis cezası verdi. Polis M.A.Y. hakkındaki idari soruşturmanın ise sürdüğü belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2016, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128