Vatandaş boş konuşana değil iş yapana oy verir

Bolu Belediyesi’nin projelerini gezerek hepsini yerlerinde gören Değirmenkayalı vatandaşlar, proje gezilerinden sonra Atatürk Orman Parkı’nda Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz bir araya geldi. Belediyenin diğer çalışmalar...

Vatandaş boş konuşana değil iş yapana oy verir

Bolu Belediyesi’nin projelerini gezerek hepsini yerlerinde gören Değirmenkayalı vatandaşlar, proje gezilerinden sonra Atatürk Orman Parkı’nda Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz bir araya geldi. Belediyenin diğer çalışmalar ile ilgili Değirmenkayalılar’ın sorularını da yanıtlayan Başkan Yılmaz; “Bizim çalışmalarımız bittikten sonra artık vatandaşlarımız boş konuşan adamı değil iş yapan adamı bu görevlere getirecektir.” şeklinde konuştu.

 

Bolu Belediyesi tarafından düzenlenen proje gezilerine katılarak, Belediye projelerini yerlerinde gören ve projeler hakkında detaylı bilgilendirilen Demirmenkayalı vatandaşlar, gezi sonrasında Atatürk Orman Parkı’nda Başkan Yılmaz ile sohbet havasında bir toplantı yaptılar. Toplantı da belediyenin diğer çalışmaları ile ilgili sorulan soruları da yanıtlayan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, göreve geldiği günden bugüne kadar kimseye yaranmak için değil Bolu ve Bolulular için çalıştığını dile getirerek; “Siz iyi niyetle çalışırsanız Allah yaptığınız her işe bir bereket veriyor ve devam ettiriyor. Şu ana kadar hiç sıkıntımız olmadı ve çalışmalarımıza tüm hızıyla devam ediyoruz ve edeceğiz. Sizlerde göreceksiniz ki, Bolu inşallah ileride çok farklı bir konuma gelecek. Tabi bu süreçte kıyametler kopacak çünkü bağırıp çağırmadan bazı işlerde öyle birden olmuyor. Yeter ki vatandaşlarımız biraz daha sabırlı olsun. Zaten çoğu vatandaşımız kendisine hizmet gittiğini, doğru işler yapıldığını anladığında sağ olsun yardımcı bile oluyor. Bizde kimsenin kul hakkına girmeden hizmet etmeye çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın her birisiyle bir uyum içerisinde çalışmalarımızı gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Ufak tefek sorunlar her zaman olacaktır, aile içerisinde bile zaman zaman sorunlar doğuyor ve bunlar gayet doğaldır. Ama şunu söyleyebiliriz ki adım adım her şey daha güzel olacak ve inşallah hiçbir vatandaşımın yüzünü kara çıkartmadan, hakkınızı helal ettirerek bu işleri bitiririz. Asıl görevimiz bu çalışmaları bu hizmetleri bitirdikten sonra ‘Bu adam doğru işler yaptı.’ dedirtmektir ve inşallah biz de bunu insanlarımıza dedirteceğiz, buna zorunluyuz. Zaten bu güne kadar birçok çalışma, birçok proje hayata geçirdik ve bu projelerin birçoğu henüz Avrupa’da bile yok. Bunları her zaman söylediğim gibi kimseye yaranmak için yapmıyoruz, Allah rızasına erişmek ve vatandaşlarımıza hizmet için yapıyoruz. Nerede ne yapacağımız ve nasıl hareket edeceğimizi biliyor ve bu yolda ilerliyoruz.” dedi.

 

Altyapıya bizden önce el atan olmadı

Başkan Yılmaz konuşmasının devamında, bundan sonra Belediye Başkanlığı görevine boş konuşan adamların değil iş yapan adamların seçilebileceğini belirterek “Biz bu çalışmalarımızı bitirdikten sonra vatandaşlarımız da görecek ve bundan sonra artık boş konuşan adamlar değil iş yapan adamlar bu görevlerin başına gelecek. Benden önce Bolu’nun herhangi bir problemini çözen veya bir problemi bulup çözümünü neticelendirebilen bir Belediye Başkanı var ise çıkıp söylesin ben şunu yaptım diye. Yani soruyorum, İçme suyunu yaptıysanız ben ne yapıyorum? Kanalizasyonu yaptıysanız ben ne yapıyorum? Temiz su arıtma tesisini yaptıysanız ben neden yaptım? Terminali yapmış olsaydınız benim yaptığım Terminal ne? Bunlar daha da üretilebilir. Ama maalesef hiçbir şey yapmayan adamlar birde çıkıp bizim yaptığımız işlere laf ediyor ben buna anlam veremiyorum. Bunlarla ilgili tek söylediğim şey şu ‘Bolu için yaptığınız bir şey var ise çıkın gösterin’ ama benim yaptıklarımı da gözlerinizi kapatsanız bile görürsünüz.” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128