Vatandaş ‘HAYIR’ dedi

Vatandaşlar referanduma sunulan 18 maddelik Anayasa değişiklik paketini yorumladılar. Bolulu vatandaşlar Anayasa değişikliğinin oylanacağı referandumu yorumladı. Vatandaşların birçoğu Anayasa değişikliğine “Hayır” oyu vereceğini belirtti.

Vatandaş ‘HAYIR’ dedi
 

Haber;FARUK ÇİDEM

Vatandaşlar referandum öncesi düşüncelerini gazetemiz muhabirleriyle paylaştılar. Bolu'da, vatandaşlar 26 Mart-4 Nisan tarihleri arasında yapılması ön görülen referandumla ilgili düşüncelerini açıkladılar. Referandum öncesi muhabirlerimize konuşan Bolulu vatandaşların çoğunluğu "Hayır" oyu kullanacaklarını söylediler. Anayasa'da değişikliğe uğrayacak olan maddeleri hala okumadığını söyleyen bazı vatandaşlar ise, kararsız olduklarını ama maddeleri okuyunca kararlarını vereceklerini ifade ettiler.

 

Arif Avcı (Esnaf);

Referandumda evet diyeceklerini belirten 51 yaşındaki Arif Avcı, “Ben Adapazarı’nda yaşıyorum. 15 Temmuz olaylarından sonra bu başkanlık sistemi de geldiği için buna evet dememek için Türkiye’yi ya sevmeyecek yada deli olmak gerekir. Evet dememek için. İkinci şarta gelirsek Recep Tayyip Erdoğan Türkiye için, dünya için ve İslam alemi için bundan daha iyi bir lider olmaz” diye konuştu.

 

Kader Şahin (Ev hanımı);

Referandum da hayır oyu kullanacağını açıklayan Kader Şahin, “Başkanlık sistemine kesinlikle karşıyız, istemiyoruz. Referandumda hayır oyu kullanacağım. Bir Cumhuriyet Kadını olarak fikri hür vicdanı hür bir nesil yetişmesi için hiçbir karar yetkisini bir kişiye devretmeyeceğim. Güzel ülkemin geleceğine sahip çıkmak adına Anayasa Değişikliği referandum oylamasında hayır diyeceğim ” dedi.

Yasemin Yılmaz (Ücretli çalışan );

“Referandum oylamasında cevabım kesinlikle hayır olacak. Benim yaşadığım ülke Türkiye Cumhuriyeti. Ve ülkemin ne isminin nede yönetim şeklinin değişmesini istemiyorum. Tüm yetileri tek elde toplayacak olan yeni başkanlık sisteminin ülkem, çevrem ve şahsım için iyilik getirmeyeceğini düşünüyorum. Bu düşüncelerim sebebi ile de yapılacak olan referandum oylamasında hayır oyu vereceğim”  diye konuştu.

 

Çoşkun Bilir (Öğrenci);

Çoşkun Bilir isimli vatandaş ise yaptığı açıklamada, “Güçlü bir Türkiye için, istikrar için ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a destek olmak için başkanlık sistemine ve referandumda evet diyorum. Bundan önceki yılları da biliyoruz. Sağlıkta olanları, kuyrukta dizildiğimiz günleri de gördük. Bunları vatandaşımız unutmasın. Unutmasın ki iç rahatlığıyla evet desin” şeklinde konuştu

 

Bulut Altundal (Öğrenci);

“Libya’da Kaddafi, Irak’ta Saddam, Suriye’de Esed örnekleri önümüzde dururken yeni bir örnek oluşturmak hata olur. Hata yapmamak ve geleceğimi bir kişinin ipoteğine vermemek için hayır diyorum. 15 yıldır memleketi yönetenler ne istedi de yapamadı. Şimdi daha fazla hizmet gerekçesi ile yeni yetkiler istiyorlar. Yıllardır memlekette olan her şeyin siyasi sorumlusunun gayet doğal olarak bu iktidar olduğunu unutmamak lazım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2017, 10:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin YILMAZ
Metin YILMAZ - 3 yıl Önce

nazim onur yaman eski̇şehi̇rde yaşiyor telefonla mi röportaj yaptiniz

rıdvan
rıdvan - 3 yıl Önce

tarafsız olduğunu zannettiğimiz,en azından öyle olmasını arzu ettiğimiz gazetenizin hayırcılara şakşakçılık yapması hiç hoş olmamış.tarafsızlığınızı yitiriyor,okur kaybediyorsunuz.

ali
ali - 3 yıl Önce

akıllıca yorumlar birileri evet dediği için değil yada birileri hayır dediği için değil. çorum u gorduk nette var kaç kişiye sorsan niye anlamsız cahilce cevaplar yanı buda gösteriyorki herkesin verdiği oyun bile anlamı yok

Rıza
Rıza - 3 yıl Önce

İngiltere'de 13.asırda (1215 de MAGNA CARTA LİBERTATUM ile) BÜYÜK FERMANLA kralın yetkileri sınırlandırılmıştır. Biz ise sekiz asır sonra bir kişiye (C.Başa) büyük ,olmadı daha büyük yetkiler veriyoruz. Demek ki hürriyet, demokrasi ve cumhuriyet değerlerini hazmedememişiz. Fark burada.

Rıza
Rıza - 3 yıl Önce

İngiltere’de 13.asırda (1215 de MAGNA CARTA LİBERTATUM ile) BÜYÜK FERMANLA kralın yetkileri sınırlandırılmıştır. Biz ise sekiz asır sonra bir kişiye (C.Başa) büyük ,olmadı daha büyük yetkiler veriyoruz. Demek ki hürriyet, demokrasi ve cumhuriyet değerlerini hazmedememişiz. Fark burada.

SIRADAKİ HABER