Vatandaş rahatsız

Bolu’da İzzet Baysal Caddesi üzerinde vatandaşa adeta yapışkan gibi yapışan seyyar dergi satıcıları halkı oldukça rahatsız etmeye başladı.

Vatandaş rahatsız

Taktıkları yaka kartları ile bir dernek ya da kurum adına satışlar yaptıklarını belirten yaşları 20-30 arasında değişen gençler gün geçtikçe vatandaşları daha da rahatsız etmeye başladı. Özellikle haftasonunda sabahın ilk saatlerinden akşam karanlığına kadar caddeyi mesken tutan satıcılar çok fazla ilgi görmemelerine rağmen birkaç vatandaşın duygularıyla oynayıp gelir elde etmeye devam ediyor. Durumdan şikayetçi olan Bolu halkı bu tür satıcıların engellenmesi için Bolu Belediyesi ve zabıtayı göreve çağırdı.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2017, 17:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammet Ali KIVRAK
Muhammet Ali KIVRAK - 3 yıl Önce

gönüllülerimiz ve duyarlı vatandaşlardan gelen çok fazla şikayette;
bolu dışından gelip izzet baysal caddesi üzerinde lösemili çocuklarımız veya engellilerimiz adına yardım toplama amacıyla dergi satıp bağış toplayan bazı vatandaşların halkımızı kandırıyor. lösemi hastası çocukların veya engeldaşlarımın dramlarını kullanarak duygu sömürüsü yapan bazı grupların sokaklarda ve evlerinizin kapılarına gelip, sahte dernek kimliği ve valilikten izin belgesini göstererek lösemili çocuklarımızın ve engeldaşlarımın adına bağış veya dergi satmaya gelen sahtekarlara inanmayınız! hemen 153 zabıta veya 155 polisi arayıp bu sahtekarlar hakkında şikayetçi olunuz.
hiç kimse benim bolu'daki lösemili çocuklarımın ve engeldaşlarımın adını kullanarak dergi vs. satamaz ve sahte makbuzlarla bağış toplayamaz!

SIRADAKİ HABER