Vatandaşın duyarlılığı kurtardı

Mudurnu ilçemizde ormanlık alanda çıkan yangın tesadüfen bölgede bulunan iki köylü vatandaşımızın ihbarı üzerine büyümeden müdahale edildi. Köylü vatandaşlarımızın yangın ihbarı bir orman faciasını önlemiş oldu.

Vatandaşın duyarlılığı kurtardı
HABERİN GALERİSİ
YANGIN

YANGIN


HABER: ESRA ÖZTÜRK

Mudurnu İlçemizde bulunan Almacık Orman İşletme Şefliği sınırları içindeki ormanlık alanda dün saat 16.00 sularında yıldırım düşmesi sonucu yangın çıktı. Çıkan yangını tesadüfen bölgede mantar toplamak için bulunan iki vatandaş fark etti. Yıldırım düşer düşmez çıkan yangını Orman Genel Müdürlüğünün 177 orman yangını ihbar hattına bildiren köylü vatandaşlar bir orman yangını faciasını önlemiş oldu. Yangın ihbarını alan Mudurnu Orman İşletme Müdürlüğü ve Mudurnu Belediyesine bağlı ekipler hemen yangın mahalline gelerek yangına müdahale etti. Erken fark edilen ve kısa sürede müdahale edilen yangın alanında yarım hektarlık orman arazisi zarar gördü.

Tamamen söndürülerek soğutma çalışması yapılan yangın ile ilgili olarak açıklamada bulunan Orman Bölge Müdürü Hasan Kesgin, “yangını ihbar ederek kısa sürede müdahale etmemizi sağlayan vatandaşlarımıza bu duyarlı davranışlarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu vatandaşlarımızın isimlerini de paylaşmak isterim. Bu duyarlı insanlarımız Süleyman Gülsener ve Mustafa Sarıoğlu isimli kahramanlardır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2018, 12:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner133

banner129