Vatandaşlar haksızlığa isyan etti##hb_manset.gif

Bolu’da Karaçayır Mahallesi Kutucular Sokak bulunan mülk ve işyeri sahibi olan vatandaşlar tepkili. Sokak sakinleri adına bir açıklama yapan Hüseyin Mısırlıoğlu, “Sokak üzerinde yol genişletme adı altında...

Vatandaşlar haksızlığa isyan etti##hb_manset.gif

Bolu’da Karaçayır Mahallesi Kutucular Sokak bulunan mülk ve işyeri sahibi olan vatandaşlar tepkili. Sokak sakinleri adına bir açıklama yapan Hüseyin Mısırlıoğlu, “Sokak üzerinde yol genişletme adı altında çalışma yapıldı.17 metre 50 santim cadde yapılması gerekirken, belediye görevlileri caddeyi 14 metre 50 santime çekti. Ayrıca bizim işyeri ve evlerimizin önünden yerler alınırken köşe başında aynı sokakta bulunan Alibey Köşkü’ne hiç kimse dokunmadı. İmar Müdürlüğü’ne 25.02.2013 tarihinde dilekçe vermemize rağmen herhangi bir yanıt alamadık. Vali Konağının devlete ait olan yeri alabiliyorlar ama köşkün yerine nedense kimse dokunamıyor” şeklinde konuştu.

 

Bolu Karaçayır Mahallesi Kutucular Sokak üzerinde faaliyet gösteren esnaflar oldukça tepkili. Sokakta yapılan yol genişletme çalışmalarının usulsüz ve haksız bir şekilde yapıldığın iddia eden vatandaşlar 25.02.2013 tarihinde 11 kişinin imzasıyla Bolu Belediyesi İmar Müdürlüğü’ne bir dilekçe gönderip, “Sokak başındaki ve sonundaki bu iki parselin ticareti önemsenirken, diğer parsellerde yer alan işyerlerinin ticaretin önemsiz sayılması son derece yanlış bir karardır. Kaldırım, cep otoparkı çalışmalarına başlamadan, bu yanlışlıktan ivedilikle dönülmesini, her parselin birlikte müteala edilerek, haksız rekabete yol açmamasını ve her mülk sahibinde aynı mesafede yola terk için gerekli alanın alınmasını talep ediyoruz” dediler.

 

 

Bizim yerlerimiz yıkılıyorsa, buranın da yıkılması gerekir

 

11 vatandaşın imzaladığı dilekçe üzerine bir açıklamada bulunan Hüseyin Mısırlıoğlu, “Burada bir haksızlık yapılmakta. Bizler gerekli olan yola terki yaptık. Fakat Kutucuoğlu Sokağın köşesinde bulanan Alibey Köşkü olarak bilinen binanın hiçbir yerine dokunulmadığı gibi, kaçak sundurma yaptığı gerekçesiyle bu alan belediye tarafından mühürlenmesine rağmen hala çalışmalar sürmekte. Bizim yerlerimiz yıkılıyorsa, buranın da yıkılması gerekir. Böyle bir haksızlığa karşı geliyoruz. İmar Müdürlüğü’ne verdiğimiz dilekçeye de cevap bekliyoruz. Bizler yasal olarak gerekli terki yaparken, Alibey Köşkü’nde neden yapılmıyor. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Belediyeyi göreve davet ediyoruz” diyerek dilekçe sahipleriyle birlikte belediye tarafından yıkımı gerçekleştirilemeyen ve mühürlenen alanı gösterdiler. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER