Vay uyanık imam

Bolu’da 24 Kasım 2011 tarihinde eşi Muharrem Çetinkaya’yı trafik kazasında kaybeden 6 çocuk annesi Safiye Çetinkaya, imam Selami Akduman tarafından dolandırıldığını iddia etti. Eşinin vefatı nedeniyle Varlık Hasar Sigorta şirketinden Destekten Yoksun Tazminatı olarak aldığı 113 bin 872 TL’yi dönemin Yakamusluklar Köyü Fındıcak Mahallesi imamı Akduman’a borç olarak verdiğini ancak bir yıldır parasını alamadığını ve dolandırıldığını söyledi.

 Vay uyanık imam

Özel Haber: Kasım ŞAHİN

Trafik kazasında eşini kaybettikten sonra 6 çocuğuyla çaresiz kaldığını ve Varlık Hasar Sigorta şirketinden aldığı yüklü miktardaki tazminatı da o dönemde mahallenin imamlığını yapan, şu an Gölköy Hamidiye imamlığını yapan Selami Akduman’a yardım olsun diye borç verdiğini belirten Safiye Çetinkaya, imam tarafından dolandırıldığını iddia ederek, “Eşim trafik kazasında hayatını kaybedince 6 çocuğumla ortada kaldık. Sağ olsun sigorta şirketi tazminat olarak 113 bin 872 TL bize tazminat ödedi. Bu arada imam Aktuna yüklü miktarda tazminat alacağımı öğrenince sürekli olarak bizimle ilgilenmeye başladı. Nitekim 5 Nisan 2013’da tazminatı aldım. Parayı bankadan çekerken imam da benimle geldi. Paramı elimden alacaklarını onun için tazminatı kendi adına yatırmamı istedi. Hatta ihtiyacın olduğu kadar istersin ben sana veririm dedi. Fakat imam ne istediğim kadar para ne de paramın hepsini çok kez istememe rağmen iade etmedi” dedi.

İMAM PARAMLA İKİ KATLI EV YAPTI

İmam Selami Akduman’nın kendisine ait olan parayla Kozlu köyüne iki katlı ev yaptığını da iddia ederek, “İyilik olsun diye emanet para verdim başıma gelmedik iş kalmadı. 6 çocuğumla beni perişan eden bu imam Allahtan da korkmuyor. Sürekli yalan söyleyerek paramı vermeyerek üstüne üstlük bir de iki katlı ev yaptı kendine. Karısını da bu işlere alet etti. Birde utanmadan bana imam denilecek bu şahıs iki katlı ev yaptım gel istersen bir katını da sen yerleş diyerek çirkin teklifte bulunuyor. Kendisini Bolu İl Müftülüğüne şikayet ettim. Müfettişler gelip inceleme yaptı ama sonucunu bilmiyorum. İşine giderken hayatını kaybeden kocamdan sonra, bizim hakkımızı çalan bu imamdan şikayetçiyim. Hatta bana bir keresinde, sana 60-70 bin lira veririm ama gerisini vermem diyerek de tehditte bulundu. Ben ve çocuklarım aç susuz yaşarken imam Aktuna’nın bizim paramızla yaşamasını hazmedemiyorum. Haram olsun. Devletin bana sahip çıkmasını istiyorum. İyilik yapalım derken dolandırıldık” diyerek tepkisini gösterdi.  

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2014, 20:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
berke14
berke14 - 6 yıl Önce

biz 50 lira istesek vermezsin abla.nasil verdin o kadar parayi

selami akduman
selami akduman - 6 yıl Önce

bu iddaalar asılsızdır yalandır zamanında resmi yollarada baş vurdular hepsinin yalanları ortaya çıktı düşün artık yakamdan benden aldıgınız paraları bir ödeyin ondan sonra hak hukuktan bahsedin

yılmaz
yılmaz - 6 yıl Önce

demekki imam artık teneşiri tekmelememekle uğraşmak istememiş.

nesrin
nesrin - 6 yıl Önce

imamın yaptığına bakarmısınız ya bu ülkede kime güveneceğiz, bir kadına bunu nasıl yaptın birde imamsın allahdandamı korkun yok, senin arkadanda nasıl namaz kılınacak.

sabahattin sahin.
sabahattin sahin. - 6 yıl Önce

bolu muftusune sesleniyorum bu olaydanhaberi yokmuki surboludanbunu bununarkasında namaz kılınmaz

mert can
mert can - 6 yıl Önce

2011 24 kasım tarihinde kocan vefat etti tüm köylü arkana gecti o tarihte orda görevli imam selami hoca idi herşeyinle o ilgilendi annen ve baban bile seni tanımadılar senin yüzünden kavga etti ve tayini çıktı kocan öldügünde herkes kaçtı niye? tabiki para harcanacak 5 çocuga bakılacak kimler çıktı ortaya.ama söskonusu para oldugu zaman seni tanımayan annenler çıktı piyasaya yazılacak şey çok ama neyse dürüst ol safiye abla

hale
hale - 6 yıl Önce

sahtekar hoca demekki̇ ne olacak hacidan hocadan korkacakmissin,

ramazan coşgun
ramazan coşgun - 6 yıl Önce

benim bildiğim selami hoca böyle bir şey yapmaz


SIRADAKİ HABER

banner128