Vekil Olacaklara Tavsiyemdir!

Erhan BEYKOZ yazdı...

 Vekil Olacaklara Tavsiyemdir!

7 Haziran genel seçimleri kapıya dayandı. Seçim havasının, heyecanın, siyasi çekişmelerin yaşanmadığı sıradan sınıfa başkan seçmekten öte bir seçim yaşıyoruz.

Adayların kendilerini ve parti programlarını anlattığı, tanınanların ise yaptıkları, yapacakları ve dostluklarını yenden pekiştirdikleri komşu ziyaretleri gibi bir seçim yaşıyoruz.

Böylesi sığ, kısır ve sıradan bir seçimde, iktidar değil ama muhalefetin programları konuşulmaya başladı. Adaylar birbirini kırmadan, kötü söz söylemeden, tartışma ve gerginlik yanşanmaması için adeta ince elenip sık dokudular. Bir ara bu uyuşukluktan sıkılan gençler devreye girmiş olsa bile, onlar dahi parti başkan ve yönetimlerini uykudan uyandıramadılar!

İktidar avantajıyla çalışan Ak Parti, muhalefette olan CHP, MHP hatta HDP, meclise girmek için gece gündüz demeden çalışan Saadet Partisi, Vatan Partisi ve diğer partileri kutlamalıyız. Kendi çıkarları değil, nasıl bir memlekette yaşamak, aydınlık ve güzel yarınları çocuklarına bırakmak adına, yürekleriyle, güçleri yettiğince çalıştılar. Son ana kadar çalışacakları da ortadadır!

Aradan geçen yaklaşık iki ay sonunda sandık başına gideceğiz. Seçmen olarak benim seçilecek adaylardan bazı isteklerim olacaktır elbette.

Kim, hangi parti, hangi aday, seçilir yada seçilmez, belli olacak! Sandık kapandıktan hemen sonra, parti rozetlerini bir kenara bırakarak, Bolu, yarınları, yapılması gerekenler ve yaşanacak bir çağdaş kent için bir araya gelmelisiniz.

Bolu’nun öncelikleri nelerdir, acil eylem planı olarak ne yapmalıyız, hangi yatırım için hangimiz çalışmalıyız gibi görev bölümü yapılmalıdır! Belediye başkanını, seçilecek vekilleri severiz, sevmeyiz ama eğer bu memlekette yaşayacak, bu memlekette toprak olacaksak, Bolu sevgisiyle birlikte hareket etmeliyiz. Üstelik kimse kimseyi sevmek zorunda da değildir.

İlk olarak Bolu’yu uçuracağına inandığım turizm teşvikinde 5. bölge kararı bakanlar kurulundan çıkarılmalıdır. Belli program çerçevesinde, yıkmadan, dökmeden, talan etmeden, dokuyu bozmadan yasa hayata geçmelidir.

Yaylalarımız, yayla turizmine açılmalıdır. Ormanlarımız korunmalı, yol, çıkar uğruna yok edilmemelidir! Büyük baş hayvan için gerekirse hibe krediler verilerek, yaylaların fotoğrafı tamamlanmalıdır.

Son yıllarda bitmek üzere olan üniversitemiz sağlık turizmi ile yeniden ileri üniversiteler arasına girmelidir. Üniversitemizdeki akademisyenler ve Bolu’nun geleceği için koltuklarda oturanlar 100 yıllık kalkınma plan ve programını “değiştirilemez” damgasıyla hazırlamalıdır.

Sanayimiz doğru planlamayla, doğru yatırımların merkezi olmalı, doğaya zarar vermeden gelişmelidir. Bolu’nun dokusuna uygun sanayi gelmeli, yarınları koruyacak yapı kurulmalıdır.

Kanatlı sektör, cennet Bolu’nun her yerine istediği gibi konuşlanmamalıdır. Kontrol altında, gerekli yerlerde gerekli yatırım yapılmalı, doğa kirletilmemelidir.

Deri organize sanayine bir an evvel yerine taşınmalı, Gerede gerçek değerine kavuşmalıdır. Yeniçağa Gölü, Seben Taşlıyayla Göleti, Sülüklü Göl, Kara Murat Gölü ve diğerleri koruma altına alınmalı, spor çekim merkezleri olmalı, gerekirse orada yaşayanlara emanet edilmelidir.

Bolu’nun acil eylem planı çıkarılmalıdır! Aksi halde, siyasi partilerin kapıları iş için, ekmek için, aş için yüzlerce insanın köle olarak beklediği türbeler gibi olmaya devam edecektir. Siz seçilmişler de, iş, ekmek arayanlara yardımda bulunmakla uğraşırken, memleketin yarınlarını kaçırmış olacaksınız.

Bu cennet memleketin her karışı altın değerindedir. Bu değeri bildiğinizi, bileceğinizi, unutmayacağınızı düşünmek istiyorum.

Şahsi düşüncelerimi, eksikleriyle birlikte sizlerle paylaştım. Bundan sonrası seçilmiş olacaklara kalmıştır. Seçim ülkemize, milletimize, memleketimize, yurttaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Aydınlık, çağdaş ve ileri bir gelecek için herkesi göreve davet ediyorum…

 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2015, 19:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128