Veliler Güllü öğretmene sahip çıktı

Geçtiğimiz hafta sınıfındaki bir öğrencinin önce kulağını çekip sonra tokat attığı iddiasıyla hakkında soruşturma açılan Cumhuriyet İlkokulun da sınıf öğretmeni olan Güllü Yaman’a veliler sahip çıktı. 20 veli dilekçe imzalayarak, Valiliğe gönderdi.

Veliler Güllü öğretmene sahip çıktı

Haber: Aysun Beykoz

Cumhuriyet İlkokulun da sınıf öğretmeni olan Güllü Yaman’ın başı, bir öğrencisinin kulağını çekip tokat atmasıyla derde girdi. Sınıfta cep telefonuyla çekilen görüntüler sosyal medyada, yerel ve ulusal basında yayılınca Bolu Valiliği öğretmen Yaman hakkında soruşturma başlatıldı.

Bu olay veliler arasında da büyük yankı yarattı. Yıllardır mesleğine aşık olan Yaman’a veliler destek çıktı. 20 veli birer dilekçe imzalayarak öğretmenlerine sahip çıktı. Veliler imzaladıkları dilekçe de; “Çocuğum Cumhuriyet İlköğretim Okulu 2/D sınıfında Öğretmen Güllü Yaman’dan eğitim görmektedir. Son zamanlarda Öğretmenimiz Güllü Yaman hakkında basın ve sosyal medyada çıkan haberlerin abartılarak farklı yerlere çekildiğini üzülerek görmekteyim. Ancak ben Öğretmenimizin gerek çocuğuma verdiği eğitimden gerekse sınıf içerisindeki davranışlarından memnunum. Gereğini saygılarımla arz ederim” görüşlerini paylaştılar.

Toplanan 20 dilekçe daha sonra yine veliler tarafından Valilik makamına teslim edildi. Bu dilekçeler daha sonra Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderildi. Dilekçeler ve soruşturmanın ardından nasıl bir karar çıkacağı ise merak konusu oldu. 

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 13:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
aralık :D
aralık :D - 1 yıl Önce

hangi veli sahip çıkmış çok merak ettim.. doğrusu bildiğin tokatlamış... çocuğu hangi veli destek oluyor merak ettim...

Veli engin
Veli engin - 1 yıl Önce

Sahip çıkan velinin çocuğunu tokatlasa kıyamet koparırlar.olan yine garip e oluyor

SIRADAKİ HABER