Vergi Haftası kutlanıyor

İl Defterdar Zekai Dede, beraberinde kurum yetkilileriyle birlikte bu yıl 27'incisi kutlanan Vergi Haftası nedeniyle Bolu Valisi Aydın Baruş'a bir ziyaret gerçekleştirdi.

Vergi Haftası kutlanıyor

İl Defterdar Zekai Dede, kurum yetkilileriyle birlikte gerçekleştirdikleri ziyarette, kendilerini kabul ettiği için Vali Baruş'a teşekkür ederek günün anlam ve önemini anlatan mavi ve beyazdan oluşan bir kurdele taktı. 1990 yılından bu yana her yıl çeşitli etkinliklerle kutlanmakta olan Vergi Haftası kapsamında Defterdarlık olarak gerçekleştirdikleri faaliyetlerden söz eden Defterdar Zekai Dede, ayrıca Bolu’daki vergi mükellef sayıları, vergi tahakkuk ve tahsilat oranlarının yıllara göre seyri hakkında Vali Aydın Baruş'a bilgi verdi.

Ziyaretlerinden dolayı Defterdar Zekai Dede ve beraberindekilere teşekkür eden Vali Aydın Baruş, "Bu yıl 27'incisi kutlanan Vergi Haftasının kutlu olmasını, hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Vergi konusu devletin kamu hizmetlerini yürütmesi için vatandaşlarımızdan, kurumlarımızdan kazançları üzerinden almış olduğu bir gelir ve kamu gelirlerinin de büyük oranını oluşturuyor. Kamu hizmetlerinin zamanında ve vatandaşın talep ettiği gibi yürütülmesi bakımından vergi gelirlerinin toplanması çok önemli. İlimizde de tahsilat düzeyi de %98 gibi çok iyi bir oranda. Bolu Halkı borcuna sadık ve vergisini zamanında ödeyen insanlardan oluşuyor. Dolayısıyla devletin sunmuş olduğu hizmetlere katkısı büyük. Bu vesileyle yeniden Vergi Haftası'nın ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum" dedi. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2016, 17:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Daha neler
Daha neler - 5 yıl Önce

vergi haftasi kutlanirmi,hayatimiz vergi ödemekle geçiyor

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124