Vergiler Yandaşa değil Yeniçağa’ya akacak

CHP Bolu Milletvekili ve 1. sıra adayı Tanju Özcan, Yeniçağa’da esnafı ziyaret etti. Halkla sohbet eden Özcan, “Türkiye’de herkese hizmet gidecek kadar vergi toplanıyor. Fakat şimdiki AKP hükümeti bu vergileri yandaşlarına akıtıyor. Bizim iktidarımızda vergiler yandaşa değil, Yeniçağa ve tüm Bolu’ya akacak” dedi.

 Vergiler Yandaşa değil Yeniçağa’ya akacak

Güne, kamu ve özel bankaların Bolu şubelerini ziyaret ederek başlayan CHP’li Özcan, daha sonra Cumhuriyet İlkokulu’nda düzenlenen kermes ve mezuniyet törenine katıldı.

YENİÇAĞA’DA MORAL BULDU

Öğleden sonraki çalışmalarını Yeniçağa’da sürdüren Özcan ve partililere, Mudurnu Belediye Başkanı Mehmet İnegöl de eşlik etti. Pazar yerinde esnafın gösterdiği ilgiyle moral bulan Özcan, kahvehanelerde halkla sohbet etti.

Partisinin emeklilere olan vaatlerini yineleyen Özcan, destek verdikleri takdirde 8 Haziran sabahı emeklinin, işçinin, köylünün, esnafın yüzünün güleceği günlerin başlayacağını ifade etti. Kaynak tartışmalarının son bulduğunu belirten Özcan, “Artık vatandaşlarımız da biliyor ki, bu para verilmeyecek bir para değil. Kaynak çok şükür bu ülkede var. Önemli olan bu kaynağı kimden yana kullanacağınız. Biz kaynağı yoksuldan, emekçiden, ezilenden yana kullanacağız” diye konuştu.

İŞÇİLERE DESTEK VERDİ

Bursa’da, Renault işyerinde başlayan, daha sonra da Tofaş ve diğer şehirlerde bulunan işyerlerinde devam eden eylemleri değerlendiren Özcan, işçilerin eylemlerini yakından izlediğini vurguladı.

Bolu’daki işçilerin de açlığa, sefalete ve yoksulluğa karşı direnen arkadaşlarına destek verdiğini hatırlatan Özcan, “Ben her zaman işçilerimizin haklı isteklerini savundum. Gerede’de yanlarında ben vardım. Onların yanlarında olmaya da devam edeceğim” dedi.

Özcan, eylemlerin işverenlerin de katkılarıyla barış ve diyalog çerçevesinde çözülmesinden yana olduğunu belirtti. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2015, 19:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128