Veto edilmesi söz konusu değildir

Bolu Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, Bolulu sanatçı Ramazan Çelik’in veto edilmediği ve bunun söz konusu olmadığı belirtildi. Valilik tarafından yapılan açıklamada da şu görüşlere yer verildi;

Veto edilmesi söz konusu değildir
Mahalli gazetelerde  “Ramazan Çelik’e Vali Yardımcısı’ndan veto” başlıklı haberlerde yer alan hususlara ilişkin olarak, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesini sağlamak üzere, aşağıdaki açıklamanın yapılmasını ihtiyaç duyulmuştur.

Valilik olarak 19 Eylül Gaziler Günü’nün anlamına ve önemine uygun olarak anılması amacıyla Vali Yardımcısı başkanlığında bir komite oluşturulmuştur. Söz konusu komite Gaziler Günü ile ilgili bir program hazırlamış, programın her ayrıntısı detaylı olarak görüşülmüş ve karara bağlanmıştır.

Günün anlam ve önemi ile konuklarımızın da hassasiyeti düşünüldüğünde anma programını hazırlayan komitenin bilgisi dışında organize edilen ve belirli bir safhaya getirildikten sonra komiteye sunulan müzik eşliğinde bir yemeğin düzenlenmesi şehit yakınlarını ve gazilerimizi rahatsız edebileceği düşüncesiyle uygun görülmemiştir.

Her bulunduğu ortamda İlimizin tanıtımına katkılar sağlamaya çalışan ve birçok kişi tarafından sevilen ve beğenilen Bolulu bir sanatçımızın veto edilmesi kesinlikle söz konusu değildir.

Uğruna büyük mücadeleler verilerek ve bedeller ödenerek kazanılan yurt toprakları, bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir. Valilik olarak biz de şehitlerimize ve gazilerimize her zaman sahip çıkıyor, Gaziler Günü’nde de şehitlerimizi anmaya, gazilerimizi ve şehit yakınlarını da en iyi şekilde ağırlamaya çalışıyoruz. Kamuoyunun bilgilerine sunulur.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2014, 09:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER