VPN bağlantısı gerçekleştirildi

Bolu OBM ile OGM arasında VPN bağlantısı gerçekleştirildi. Bağlı 12 orman işletme müdürlüğü ve ormancılık araştırma müdürlüğü de bolu obm sunucusu üzerinden internet çıkışı yapıyor.   Orman...

VPN bağlantısı gerçekleştirildi

Bolu OBM ile OGM arasında VPN bağlantısı gerçekleştirildi. Bağlı 12 orman işletme müdürlüğü ve ormancılık araştırma müdürlüğü de bolu obm sunucusu üzerinden internet çıkışı yapıyor.

 

Orman Genel Müdürlüğü ile Bolu Orman Bölge Müdürlüğü ve bağlı 12 Orman İşletme Müdürlüğü ile Batı Karadeniz Ormancılık Araştırma Enstitüsü arasında, VPN (Virtual Private Network-Sanal Özel Ağ)  bağlantısı yapıldı. Bolu OBM 'de sistem odasına bağlantısı yapılan yeni sunucu ve yeni firewall cihazı ile birlikte, bağlı orman işletme müdürlükleri ve batı Karadeniz ormancılık araştırma enstitüsü müdürlüğü, internete  VPN ile bolu orman bölge müdürlüğü sunucusu üzerinden çıkış yapmaya başladı.5651 sayılı içerik sağlayıcı, yer sağlayıcı, erişim sağlayıcı ve toplu kullanım sağlayıcıların yükümlülük ve sorumlulukları ile internet ortamında işlenen belirli suçlarla içerik, yer ve erişim sağlayıcıları üzerinden mücadeleye ilişkin esas ve usulleri düzenleyen yasa ve diğer mevzuat gereği kurumumuzun yükümlülükleri tam olarak yerine getirilmeye başlandı. Böylece işletme müdürlükleri ve bölge müdürlüğü de orman genel müdürlüğü güvenlikli ağına kavuştu. Bundan böyle söz konusu birimlerde görev yapan bilgisayar kullanıcılarına ait loglar zaman damgalı olarak tutulup arşivlenmeye başladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124