Vural, AKP’yi bitirecek formülü açıkladı

Milliyetçi Hareket Partisinin düzenlemiş olduğu Bahar Şöleni Cumartesi günü gerçekleştirildi. Şenliklerin onur konuğu MHP Grup Başkan Vekili ve İzmir milletvekili Oktay Vural oldu. Karacasu beldesindeki Belediye düğün salonunun açılışına katılan Vural hükümete sert eleştiriler yöneltti. Vural, Bolululardan 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde kullanacakları oylarla AKP iktidarına son vermelerini istedi.

Vural, AKP’yi bitirecek formülü açıkladı
 Haber&Fotoğraflar; Ayşe Muş

 

MHP grup başkan vekili Oktay Vural Cumartesi günü Bolu’ya gelerek partisinin düzenlediği bahar şenliğine katıldı. Vural, Karacasu beldesindeki düğün salonunu hizmete açtı. Cumartesi günü ilk olarak MHP Bolu il başkanlığını ziyaret eden Vural saha sonra İzzet Baysal caddesindeki esnafları ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Mehter takımı ve yoğun bir kalabalık eşliğinde Hükümet Meydanı'ndan Bolu Belediyesinin önüne kadar yürüyen Vural, Kadı camisi önündeki köy pazarından alışveriş yapmayı ihmal etmedi. Pazardan 20 liraya Bolu böğürtleni alarak gazetecilere ikram eden Vural daha sonra pazardaki kadınlarla sohbet etti. Vural; “ Bir eliniz yağda bir eliniz balda değil mi?” diye sorarak hükümete atıfta bulundu. Pazardaki teyzeler bu atıf üzerine; “Bu hükümetin sonu ne olacak, devlet nerede, bizi kim kurtaracak” karşılığını verdi. Bu sorular üzerine Vural; “Çözüm sizsiniz, çözüm sizin oylarınız.” diyerek Karacasu beldesine doğru yola çıktı.

 

 

“AKP zulmünü birlikte durduralım”

MHP’li Karacasu belediyesini ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgiler alan Oktay Vural daha sonra Karacasu belediye başkanı Celal Beydili, MHP Bolu il başkanı Mustafa Ramazan ve partilerle birlikte belediye düğün salonunun açılışını yaptı. Düğün salonunun bahçesindeki partililere ve belde halkına yönelik bir konuşma yapan MHP Bolu İl Başkanı Mustafa Ramazan konuşmasında şu noktalara değindi :“Biliyoruz ki Allah’ın yolundan gidersek önümüzde kimse duramayacaktır. Biz Türkler her dönem çok çile çeken bir millet olmuşuzdur. Çilelerimiz dertlerimiz oldu ancak halimizden hiç şikâyetçi olmadık. Omuzlarımızda yükselen asıl görev ve damarlarımızda dolaşan kan buna engel olmuştur.  Bizler her karışı şehit kanıyla sulanmış bu topraklarda devletimizin ve milletimizin ebedi hizmetkârlarıyız. Şimdi bu yüce millete Türklüğünü unutturmaya çalışan terörist başı Öcalan ile iş birliği yaparak, Türkün ana yurdunu bölmeye çalışan, Milliyetçiliği ayaklar altına alan bir iktidar tarafından yönetiliyoruz. Onlar böyle yaptıkça bizler daha fazla bileniyor, Türklüğe ve İslam’a daha çok bağlanıyoruz. Son günlerde Türkiye’de yaşanan olaylara baktığımızda bu ülkenin ülkücülere ne kadar çok ihtiyacı olduğunu ve bölünmez bütünlüğümüzün, devletimizin bekasınız her zamankinden daha önemli olduğunu görüyoruz. Ülkemiz elden gidiyor. Bolu da gidiyor. Biz hazırız. Bize gelin iyi olalım bir olalım. AKP zulmünü birlikte durduralım.”

 

“Medya olayların arkasını dile getirmekten kaçınıyor”

Daha sonra mikrofona gelen MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural ise “Sevgili Bolulular olan biteni seyrediyorsunuz. Bizler evlerinizdeki kara kutulara ne kadar girebiliyoruz. İçinde bulunduğumuz sıkıntılar karşısında maalesef medya olayların arkasını dile getirmekten kaçınıyor. Türkiye’de son 11 yıldır AKP hükümeti süresince yaşananlara bakıldığında, halkımızın derdini TBMM’de gündeme getirmek konusunda sıkıntılar yaşadığımızı görürüz. Sıkıntı zorla yaşayan emeklidedir, zorla yaşayan emeklinin ailesindedir, aile reisi işsiz olan ailededir, çocukları işsiz olan ailelerdedir. Fakat bunları Türkiye’de gündem haline getiremedik. Kimse sorgulamıyor. Bu emekli ne yapar, Bu köylü ne yapar, Bu işsiz ne yapar. 2 torba kömüre, 3 paket makarnaya muhtaç ettiğin bu kitleler karşısında yoksulluğu azalttım diye övüneceğine ‘ben neden bu vatandaşlarımı iki torba kömür, 3 paket makarnaya’ mahkûm ettik diye düşünmen gerekiyor. Sağlık alanında reform dediler; reçete başına randevu başına, ek ücret almaya başladılar. Özel hastanelere gidebilirsiniz dediler; iki katı katlı payı alma imkânı verdiler. Artık vatandaşın sosyal güvencesi, Bağ-kuru hastane masraflarını karşılamayacak. Türkiye’de son 10 yıldır her şeyin güzel olduğuna dair bir tablo yoktur.” Dedi.

 

“Bu tablo karşısında analar ağlamasın da kim ağlayacak”

Vural sözlerini şu şekilde tamamladı;”Bu gün bebek katilini muhatap alıp çözüm süreci diye ortaya çıkanlara sesleniyorum; çözümünüz nedir? Barış dediğiniz nedir? Anlatın bakalım nasıl olacak? Analar ağlamasın, terör bitsin hiç kimsenin buna diyeceği yok. Ama analar ağlamasın, terör bitsin başlığı altında bu milletin egemenliğini, bu coğrafyayı vatan yapan Türk vatanının ismini değiştirmeye kalkmayın, vatandaşlarımıza gerçekleri anlatın çözüm ve barış süreci içerisindeki Diyarbakır’da konferans yapılıyor Diyarbakır’a doğu kürdistan diyorlar, bağımsızlık, özerklik istiyoruz diyorlar. Dağdaki kamplar şehrin merkezine inmiş durumda Lice’de gördünüz asayiş birimi kurmuşlar oranın valisi, emniyeti uyuyor mu?  Bu gün geldiğimiz bu noktada PKK terör örgütü dağdan ovaya inerek oradaki hâkimiyet alanını genişletmektedir. Hazırlanan protokollerde bunlar var. Herkes elini vicdanına koysun. Bu tablo karşısında analar ağlamasın da kim ağlayacak. Bu tablo bizim hazmedebileceğimiz bir tablo değil. Bu millet sana PKK ile mutabakat imzala diye oy vermedi. Görünüyor ki minare çalınmış kılıfı hazırlanıyor. Artık PKK’nın istediği 4 parçalı Kürdistan devleti oluşturmaktır. AKP’li bir milletvekilinin başbakana sunduğu bir raporda bunu söylüyor. PKK’nın şehre inmesinden rahatsız olan doğudaki vatandaşlarımız ‘bizim devletimiz nerede?’ diye soruyor. Burada en büyük görev sizlere düşüyor. Önümüzde seçimler var bu gidişe demokratik yollardan oylarınızla ancak siz dur diyeceksiniz.”

 

Vural’ın son durağı Mudurnu oldu

MHP Grup Başkanvekili İzmir Milletvekili Oktay Vural Mudurnu’da kutlanan  İpekyolu Kültür ve Turizm Festivaline katıldı. Vural, Demirciler çarşısında  esnaf ziyaretlerinde bulundu. İlçeyi  Partilileri ile birlikte gezen Oktay Vural, “Mudurnu Tarihi ve Kültürü ile çok güzel bir ilçe “dedi. MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural Mudurnu gezisi esnasında  “Mudurnu Hatırası” Panosu önünde hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.
Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2013, 22:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 7 yıl Önce

kendilerini bitirdiler

SIRADAKİ HABER