Ya gişelerde çalışan birisi olsaydı?

Bolu’dan İstanbul istikametine gitmekte olan bir TIR sürücüsü uykuya dalınca ortalık birbirine girdi. Batı gişelerinden TEM’e çıkmak isteyen TIR sürücüsü faal olmayan gişelerin bulunduğu yerdeki Emniyet Müdürlüğü kameralarının ve Karayollarına ait trafik lambalarının direklerini paramparça ettikten sonra güçlükle durabildi. Kazayı gören vatandaşlar, “Ya gişelerde birisi olsaydı?” diyerek sitemde bulundular.

 Ya gişelerde çalışan birisi olsaydı?

Haber: Kasım ŞAHİN

Kaza dün saat 10.50 sıralarında Batı gişelerinde meydana geldi. Bir TIR sürücüsü uykuya dalınca bir anda direksiyon hakimiyetini kaybederek gişelerin kenarında bulunan ve Emniyet Müdürlüğü kameraları ve Karayollarına ait trafik lambalarını paramparça etti. Şiddetli çarpma sonrası kamera ve trafik lambalarının bulunduğu direkler ise TIR’ın altında kaldı. Görevliler direkleri aracın altından güçlükle çıkarttı.

Yeniden yapılana ile birlikte gişelerde çalışma sisteminin kaldırılması büyük bir faciayı önledi. HGS sistemiyle araçlar bundan böyle elektronik sistemle beklemeksizin gişelerden geçmesi sayesinde olası bir olayda önlenmiş oldu. Kazayı gören vatandaşlar, “Ya gişelerde çalışan birisi olsaydı?” diyerek sitemde bulunken, kaza sonrası parçalanan kameralar ve trafik lambaları trafik ekipleri tarafından toplanırken TIR’ın altında sıkışan iki direk ise güçlükle çıkartıldı.
Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2015, 20:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128