banner120

Yaban atlar için yem bırakıldı

Bolu Orman ve Su İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, kar nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken kınalı keklik ve yaban atları için yaşadıkları bölgelere yem bıraktı.  Bolu Orman...

Yaban atlar için yem bırakıldı

Bolu Orman ve Su İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, kar nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken kınalı keklik ve yaban atları için yaşadıkları bölgelere yem bıraktı. 

Bolu Orman ve Su İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, ağır kış şartlarının yaşandığı ve kar kalınlığının bir metrenin üzerinde olduğu At Yaylası mevkisine kar motorları ve arazi araçlarıyla çıkarak saman ve yem bıraktı. Ekipler daha sonra, kar kalınlığının yaklaşık 90 santimetre olduğu Bolu'nun Kıbrıscık ve Seben ilçesindeki Yuva, Pazılar, Kaş, Bıyıklar, Solaklar ve Kozyaka mevkilerinde bulunan kınalı keklik ve diğer kuşlar için yem bıraktı. 
 Bolu Orman ve Su İşleri Müdürü Sezgin Akay,  yemleme çalışmaların kış ayı boyunca devam edeceğini ifade ederek, özellikle Yedigöller, Abant, At Yaylası, Seben Kıbrıscık, Göynük gibi yaban hayatın yoğun olduğu yerlerde yemleme çalışmalarının yapıldığını söyledi. Bu bölgelere sürekli yem bırakacaklarını anlatan Akay, ''Hayvanların yemi yiyip yemediklerini ekiplerimiz ayak izlerini takip ederek belirleyecek. Hayvanların yemleri yedikleri bölgelere tekrar yem bırakacağız. Kış sonuna kadar 10 ton buğday, 4 ton geyik yemi ve 2 bin balya samanı bölgeye bırakacağız'' dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124