Yabani hayvanlar için yem bırakılacak

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 9. Bölge Müdürü Zeki Şaltu, ''Kar yağışının yoğun olduğu Mengen, Aladağ, Abant ve Yedigöler bölgesinde bulunan yabani hayvanlar için yem bırakılacak'' dedi.  Orman...

Yabani hayvanlar için yem bırakılacak

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 9. Bölge Müdürü Zeki Şaltu, ''Kar yağışının yoğun olduğu Mengen, Aladağ, Abant ve Yedigöler bölgesinde bulunan yabani hayvanlar için yem bırakılacak'' dedi. 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 9. Bölge Müdürü Zeki Şaltu, Bolu'da kış mevsiminin sert geçtiğini dile getirerek, bu nedenle yaban hayatı bölgelerinde bulunan hayvanların aç kalmaması için bazı hazırlıkların yapıldığını söyledi. Kar kalınlığının çok fazla olduğu bölgelere yem konulacağını ifade eden Şaltu, ''Kar yağışının yoğun olduğu Mengen, Aladağ, Abant ve Yedigöler bölgesinde bulunan yabani hayvanlar için yem bırakılacak. Yabani hayvanlar için 3 ton geyik yemi, 400 balya ot, 2 ton buğday ve 10 ton patates kabuğu alındı. Alınan yemler kış mevsimi boyunca hayvanların yemesi için ormanlık alana bırakılacak'' diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128