Yağmur altında “Katilleri” protesto ettiler

Bolu’da 21 gün önce kaybolan ve 3 kişi tarafından çakmakla işkence yapıldıktan sonra boğazı kesilip öldürüldükten sonra çırılçıplak toprağa gömülen zihinsel engelli Erhan Gümüş için 3 dernek bir araya gelerek yağmur altında protestoda bulundu. Önceki akşam Kent Meydanında bir araya gelen dernekler katil zanlılarının en ağır cezaya çarptırılmasını istediler. Bolu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bestami Erkoç’ta derneklere destek verdi.

Yağmur altında “Katilleri” protesto ettiler

Haber: Kasım ŞAHİN

Köroğlu Engelsiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Şeyda Ay, Bolu Umut Işığı Engelliler Gençlik Kulübü Derneği Başkanı Sabri Güleç ile Sakatlar Derneği Bolu Şube Başkanı Ömer Aşık, derneklerin üyeleri ve Bolu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bestami Erkoç, hunlarca öldürülen zihinsel Engelli Erhan Gümüş için Kent Meydanında bir araya geldiler.

Cinayeti protesto eden dernekler adına bir konuşma yapan Bolu umut Işığı Engelliler Gençlik Kulübü Derneği Başkanı Sabri Güleç şunları söyledi;

Bilindiği üzere Bolu'da 21 gündür kayıp olan 30 yaşındaki zihinsel engelli Erhan Gümüş, Çakmaklar Çamlığı'nda boğazı kesilerek hunharca öldürüldükten sonra toprağa gömülmüş halde bulundu. Olay sonrasında 3 kişi gözaltına alındı. Zanlıların zihinsel engelli bireyi darp ettikten sonra karların içine attıkları, karların erimesinin ardından olay yerine gidip boğazını keserek toprağa gömdükleri ve bu olayı planlayarak yaptıklarını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.

Çaresiz, korumasız Erhan GÜMÜŞ' kardeşimize uygulanan şiddet ve cinayet tüm Bolu halkını derinden üzmüş olup ve zihinsel engeli bireyi bulunan ailelerimizi de derinden sarsmıştır.

Bu tür olayların tekerrür etmemesi için olayın etraflıca araştırılıp, tüm suçlulara Mahkemece hiçbir hafifletici neden uygulanmadan ve kamu vicdanını rahatlatacak şekilde en ağır cezanın uygulanmasını Yüce yargıdan talep ediyoruz.

Sivil toplum kuruluşları olarak davanın takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyurur, Erhan GÜMÜŞ kardeşimizin kederli ailesine başsağlığı diliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2016, 16:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124