Yakalanıp götürüldüler

Sakarya merkezli arasında Bolu’nun da bulunduğu 16 ilde Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarına yönelik düzenlenen operasyon kapsamında 11’i polis 5’i jandarma personeli olmak üzere toplam 16 şahıs adliyeye sevk edildi.

Yakalanıp götürüldüler
 

Haber; Aysun BEYKOZ

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı Özel Soruşturma Bürosunca Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarına yönelik yürütülen operasyonlar kapsamında ilimizden 1 emniyet ve 1 jandarma mensubu yakalanarak gözaltına alındı. Operasyon kapsamında Sakarya, Hatay, Hakkari, Kahramanmaraş, Mersin, Aydın, Bolu, Şırnak, Şanlıurfa, Osmaniye, Yalova, Kayseri, Ankara, Erzurum, Mardin ve İstanbul'da FETÖ ile irtibatlı oldukları ve örgütün şifreli haberleşme programı olan Bylock kullandığı tespit edilen ve aralarında polis ve jandarma personelinin de bulunduğu 19 şüpheli Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekiplerinin yaptıkları operasyonla gözaltı alınmıştı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan 2’si bayan 11 polis, 5 jandarma personeli toplam 16 şahıs Yenikent Devlet Hastanesinde alınan sağlık raporu sonrasında adliyeye sevk edildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2017, 10:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128