Yalan ve asılsız paylaşımlara inanmayın

Son günlerde ilimizde bazı internet sitelerinden ve sosyal paylaşım sitelerinden yapılan asılsız ve yalan paylaşımların Bolu halkına zarar verdiğini dile getiren Bolu Valiliği yazılı bir açıklama yaparak halkı uyardı.

Yalan ve asılsız paylaşımlara inanmayın

Haber: Kasım ŞAHİN

Yapılan yazılı açıklamada Bolu Valiliği şu uyarıda bulundu; Sosyal medyada bazı kişiler tarafından yayılmaya çalışılan asılsız paylaşımlarda "Valilik tarafından sokağa çıkma yasağı ilan edildiği, İlimizde canlı bomba bulunduğu" yönünde yalan ve uydurma haberlere yer verildiği gözlenmiştir. Bu tür paylaşımlar toplumsal hayatı olumsuz etkileyerek vatandaşlarımızı huzursuz etmek isteyen terör örgütlerinin ulaşmak istediği amaca hizmet etmektedir.

Valiliğimize ait internet sitesi olan www.bolu.gov.tr adresi ile yine Valiliğimize ait olan @boluvaliligi twitter adresi ile Bolu Valisi Aydın Baruş'a ait olan @aydinbarus22 twitter adresinden yapılan açıklamalar dışında diğer kaynaklardan yayınlanan haber ve paylaşımlara itibar edilmemesi, yalan ve asılsız paylaşımlarda bulunanlar hakkında yapılacak tespitin ardından yasal işlem başlatılacağı hususu, Kamuoyunun bilgisine sunulur.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2016, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128